Πιερια, ωρα μηδεν

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με κρυμμένους θησαυρούς στον ελλαδικό χώρο.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
panasss

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από panasss »

Παίρνοντας αφορμή το σημείο μηδέν που αναφέρεις θα πρέπει να είναι εκείνο με τα τρία πουλιά?
Αν είναι αυτό δεν πιστεύω ότι θα προχωρήσει από μόνο του!
γιατί από μόνο του ζητά και δεύτερη παράσταση που πιθανόν αγνοείται και την ύπαρξη και το που βρίσκεται?
Αν μιλάμε για άλλο χαρτί μόνο αν εμφανιστεί θα μπορούμε να πούμε κάτι?
boynisio
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01 Μάιος 2007, 23:08
Τοποθεσία: παντου

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από boynisio »

Αλλο χαρτι ειναι.....και πιστευω οτι ειναι μεγαλη δουλεια....Η δουλεια ειναι κοντα στο μονοπατι που προανεφερα....
Παντα φιλικα βουνισιος.
panasss

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από panasss »

Δώσε μου λίγο χρόνο να κοιτάξω τι έχω αρχείο και θα σου πω!!!
boynisio
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01 Μάιος 2007, 23:08
Τοποθεσία: παντου

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από boynisio »

Οκ.....Παντως για μενα δεν υπαρχει ποιο σιγουρο πραγμα απο αυτο που αναφερω.....Ο ιδιος ο καπετανιος το ειχε κρυμμενο......Δεν νομιζω να ειχε σχεδιασει χαρτι που να αφορα οβιδες! Απλα δεν μπορουσε να τα παρει, αυτο καταλαβαινω εγω.....Το τελικο σημειο το αναφερει στο κεντημα χ μεσα σε τετραγωνο.......Ειναι στανταρ.
Παντα φιλικα βουνισιος.
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από charismatic »

Η πλακα με το 7.000μ κατα χ και 7.000μ κατα ψ σε στελνει εκει που σε ανεβαζουν και τα lift του χιoνοδρομικου και απο εκει επανω εχεις μπροστα σου την περιοχη ''παπα χωρασφια'' (που αναφερεται στην δευτερη σειρα της πλακας και το επεσημανες κι εσυ) και αν θελεις, απο 'κει μπορεις να παρεις τον κατηφορο της πιστας και με λιγη καλη θεληση να πας και να γεμισεις τον λακκο της δουλεις και να κανεις και τα κακα σου εκει μεσα.

Που να θυμαμαι; εχω καιρο που τα υπολογισα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος charismatic την 10 Φεβ 2018, 01:10, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
panasss

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από panasss »

boynisio έγραψε: 10 Φεβ 2018, 00:50 Οκ.....Παντως για μενα δεν υπαρχει ποιο σιγουρο πραγμα απο αυτο που αναφερω.....Ο ιδιος ο καπετανιος το ειχε κρυμμενο......Δεν νομιζω να ειχε σχεδιασει χαρτι που να αφορα οβιδες! Απλα δεν μπορουσε να τα παρει, αυτο καταλαβαινω εγω.....Το τελικο σημειο το αναφερει στο κεντημα χ μεσα σε τετραγωνο.......Ειναι στανταρ.
Όχι στο αρχείο δεν βρέθηκε κάτι για αυτή την περιοχή που αναφέρεις!
Στην ευρύτερη όμως ναι υπήρξε πιθανολογώ ότι κάπου ο φίλος δεν διάβασε σωστά?
boynisio
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01 Μάιος 2007, 23:08
Τοποθεσία: παντου

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από boynisio »

Ο χαρτης κεντημα περιελαβε τα χωρια πανω πανω ελατοχωρι, πιο κατω ριζωματα και στο ιδιο υψος αριστερα σφυκια.....λες να μην το διαβασε σωστα?...Δινει στανταρ σημειο....πανω στο μονοπατι ..μιλαω για αυθεντικο πραγμα..........Ειπα πολλα...
Παντα φιλικα βουνισιος.
panasss

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από panasss »

charismatic έγραψε: 10 Φεβ 2018, 00:55 Η πλακα με το 7.000μ κατα χ και 7.000μ κατα ψ σε στελνει εκει που σε ανεβαζουν και τα lift του χιoνοδρομικου και απο εκει επανω εχεις μπροστα σου την περιοχη ''παπα χωρασφια'' (που αναφερεται στην δευτερη σειρα της πλακας και το επεσημανες κι εσυ) και αν θελεις, απο 'κει μπορεις να παρεις τον κατηφορο της πιστας και με λιγη καλη θεληση να πας και να γεμισεις τον λακκο της δουλεις και να κανεις και τα κακα σου εκει μεσα.

Που να θυμαμαι; εχω καιρο που τα υπολογισα.
Γιατί το λες αυτό όταν έβαλαν την απόκρυψη γνώριζαν ότι θα γίνει το χιονοδρομικό και
Θα έφτιαχναν τα lift λέω να σοβαρευτούμε λίγο!!!
Τώρα για την τρύπα που αναφέρεις συνήθως με υπόδειξη ραβδοσκόπου γίνονται!
πάντως στο συγκεκριμένο σημείο λεφτά δεν μπήκαν!!!
Άβαταρ μέλους
MoYiA
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: 01 Μάιος 2007, 02:14

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από MoYiA »

... - - -...
"Οτι αξιζε να ειπωθει εχει ηδη ειπωθει."
panasss

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από panasss »

boynisio έγραψε: 10 Φεβ 2018, 01:14 Ο χαρτης κεντημα περιελαβε τα χωρια πανω πανω ελατοχωρι, πιο κατω ριζωματα και στο ιδιο υψος αριστερα σφυκια.....λες να μην το διαβασε σωστα?...Δινει στανταρ σημειο....πανω στο μονοπατι ..μιλαω για αυθεντικο πραγμα..........Ειπα πολλα...
Από τα λίγα που αναφέρεις τώρα είμαι σίγουρος ότι δεν διάβασε σωστά!
Αν βρεθούμε σε κάποια συνάντηση θύμισε μου να σου το δείξω!!!
boynisio
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01 Μάιος 2007, 23:08
Τοποθεσία: παντου

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από boynisio »

Τι εννοεις......ενα σημειο τονιζει μεσα.......
Παντα φιλικα βουνισιος.
panasss

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από panasss »

MoYiA έγραψε: 10 Φεβ 2018, 01:19... - - -...
Να του ρίξω σωσίβιο? :lol:
panasss

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από panasss »

boynisio έγραψε: 10 Φεβ 2018, 01:28 Τι εννοεις......ενα σημειο τονιζει μεσα.......
Σε αυτό δεν αντιλέγω έτσι θα έπρεπε να το δώσει σύμφωνα με τρόπο που μπήκε!
αλλά είναι εκτός περιοχής που αναφέρεις!!!
boynisio
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 01 Μάιος 2007, 23:08
Τοποθεσία: παντου

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από boynisio »

Τωρα μαλιστα.......Τι ξερεις για αυτην την ιστορια? Εκτος περιοχης δεν θα το λεγα.....Το χαρτι δινει στανταρ χαρακτηριστικο......θα γινοσουν ποιο πιστικος σε μενα εαν μου το αναφερεις........
Φιλικα.
Παντα φιλικα βουνισιος.
panasss

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από panasss »

Πόσο πιο πιστικός από την δέσμευση να στο δείξω?
Ναι αναφέρει ένα σημείο που πήγαινε όλο το χωριό!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρυμμένοι θησαυροί στην ελλάδα”