Θησαυροι στο αγροκτημα της Πτολεμαϊδας

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με κρυμμένους θησαυρούς στον ελλαδικό χώρο.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3165
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Θησαυροι στο αγροκτημα της Πτολεμαϊδας

Δημοσίευση από charismatic »

Υπαρχουν τουλαχιστον δυο κασες με Εγγλεζικο Χρυσο και δυο κασες με Γερμανικο Χρυσο σε δυο χωραφια του αγροκτηματος της Πτολεμαϊδας.
Αυτα τουλαχιστον ειναι εντοπισμενα.
Προς το παρον τα εχω για δοκιμαστηριο και μεχρι να ερθουν οι τυχεροι ιδιοκτητες των χωραφιων αυτων να μου πουν τον αριθμο των αγροτεμαχιων, για δοκιμαστηριο θα τα εχω.

...................................................τεσσερις κασες, σε δυο χωραφια. ......................................
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Θησαυροι στο αγροκτημα της Πτολεμαϊδας

Δημοσίευση από apatsi »

Τί εννοείς να σου πούν τον αριθμό των αγροτεμαχίων Χαρισμάτικ? Για το κτηματολόγιο τους θέλεις?
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3165
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Θησαυροι στο αγροκτημα της Πτολεμαϊδας

Δημοσίευση από charismatic »

Εγω δεν προκειται να παω να τους πιασω και να τους πω οτι, ''ξερεις στο χωραφι σου παιζουν δυο κασες λιρες, ενδιαφερεσαι να κινηθει διαδικασια για σκαψιμο;'' γιατι ξερω οτι, θα τραλαθουν.
Απλα, κανω/και θα συνεχισω να κανω κοινοποιηση της υπαρξης των θησαυρων, μεχρι να εκδηλωσει ενδιαφερον ο ιδιος ο τυχερος, να μου πει με τον τροπο του* οτι, ''ξερεις, ειμαι ο ιδιοκτητης των ταδε αγροτεμαχιων και αν παιζει θησαυρος στα χωραφια μου, ευχαριστως, τα εχω ολα στην διαθεση σου.

*εγγραφως.
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3165
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Θησαυροι στο αγροκτημα της Πτολεμαϊδας

Δημοσίευση από charismatic »

Υποδειγμα Δηλωσης ενδιαφεροντος θεωρημενη απο το κεντρο εξυπηρετησης πολιτων η το αστυνομικο τμημα .
Δηλωση.jpg
Λεπτομερεια

Λεπτομερεια.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3165
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Θησαυροι στο αγροκτημα της Πτολεμαϊδας

Δημοσίευση από charismatic »

Εμαι σεσημασμενος (κατα τις αρχες παντα). Κατι τετοια, αναμεσα σε σκυλους και σε αργοσχολους συνταξιουχους μονο εγω μπορω να τα προσδιορισω μεσα απο το αυτοκινητο.
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Θησαυροι στο αγροκτημα της Πτολεμαϊδας

Δημοσίευση από apatsi »

Ναί αλλά οι αργόσχολοι και συνταξιούχοι, ενίοτε κατεβαίνουν από το αυτοκίνητό τους και τα πατάνε, ενώ εσύ τα καμαρώνεις από 800+ μέτρα μακρυά. Ποιόν να εμπιστευτεί μετά ο χ ιδιοκτήτης του ψ αγροτεμαχίου? Όχι, να τα λέμε όλα δηλαδή, Χαρισμάτικ. Εσύ θέλεις και την εξασφάλα του εκ του πολυ- μακρόθεν εντοπισμού γιατί ξέρουν όλοι τί κυνηγός είσαι, αλλά να 'ρθούν οι μπεκάτσες να κάτσουν στα πόδια σου και να σου πούν """εδώ είμαστε εφέντη μας, σφάξε μας να αγιάσουμε"".
Αμ το άλλο ερώτημα που προκύπτει? Είναι σίγουρο ότι οι περί ού μπεκάτσες, μπαίνουν στο ιντερνετ για να διαβάσουν το θέμα και να καταλάβουν ότι είναι οι ενδιαφερόμενοι που εξ-υπονοείς? Γιατί καλά τα χαρτιά που έβαλες ότι πρέπει να υπογράψουν, αλλά πως να το μάθουν αν εσύ πας από τα 800+ μέτρα, βάζεις ζεστες και κρύες συχνότητες, κάνεις τα πειράματά σου, τις μετράς, παίρνεις τα βάρη τους. εκτιμάς πόσα δρομολόγια θα χρειαστείς στο κουβάλημα, αλλά από κεί και πέρα το παίζεις βαρύ πεπόνι?
ηφαιστος
Δημοσιεύσεις: 425
Εγγραφή: 12 Ιαν 2017, 17:21

Re: Θησαυροι στο αγροκτημα της Πτολεμαϊδας

Δημοσίευση από ηφαιστος »

Μεσα στον καυσωνα βρηκες και ''χτυπησες'' παλι και ανεβασες τα θερμομετρα :lol: Εισαι μια κατηγορια μονος σου ρε μπαγασα, σε χαιρομαι και σε απολαμβανω !!!
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3165
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Θησαυροι στο αγροκτημα της Πτολεμαϊδας

Δημοσίευση από charismatic »

Και αν δεν μπορεσουν να με βρουν ... δυο κασες παραπανω, δυο κασες παρακατω ... μικρο το κακο. Αυτο να ειναι το προβλημα.
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Θησαυροι στο αγροκτημα της Πτολεμαϊδας

Δημοσίευση από apatsi »

Είσαι και πολύ large ρε γαμότι μου. Εναν τέτοιο συνέταιρο έψαχνα.
ΓΙΑΤΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: 23 Μάιος 2011, 17:39

Re: Θησαυροι στο αγροκτημα της Πτολεμαϊδας

Δημοσίευση από ΓΙΑΤΡΟΣ »

μια λυση είναι να κανεις ερευνα στο κτηματολογιο και να δεις τι αλλα χωράφια εχουν , και μετα νομιζω ότι ξερεις τι πρεπει να κανεις .
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρυμμένοι θησαυροί στην ελλάδα”