Χάρτης με τις τοποθεσίες του 2011 για τους χρυσοθήρες

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με κρυμμένους θησαυρούς στον ελλαδικό χώρο.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vetnm
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: 18 Απρ 2011, 10:31

Χάρτης με τις τοποθεσίες του 2011 για τους χρυσοθήρες

Δημοσίευση από vetnm »

http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... _3545.html

Φτωχός μου φαίνεται ο χάρτης . Η πραγματικές λαθροανασκαφές θα τον είχαν γεμίσει κουκίδες.
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Re: Χάρτης με τις τοποθεσίες του 2011 για τους χρυσοθήρες

Δημοσίευση από admin »

Ξέρεις εδώ και πόσα χρόνια έχω σκεφτεί την δημιουργία ενός χάρτη με όλες τις δουλειές που ξέρουμε ότι αναζητούνται; Κάθε ένας νομός ξεχωριστά με αριθμημένες επάνω τις πιθανές τοποθεσίες και από την πίσω μεριά μια περιγραφή της κάθε υπόθεσης. Αυτό θέλει πολύ δουλειά βέβαια αλλά θα ήταν καλή φάση.
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Χάρτης με τις τοποθεσίες που επιχείρησαν το 2011 οι χρυσ

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Vetnm λεει οι κυριωτερες ανασκαφες, και συμφωνω μαζι σου πως αν μπορουσανε να ξερουν ποσες γινοντε
τοτε θα επρεπε να εχει οχι χαρτι του καθε νομου, αλλα χαρτι της καθε περιοχης 1:5.000 για να φαινονται ολες οι τρυπες
πηγαδια...χι χι χι.
Αυτο που δεν μπορω να πιστεψω ειναι πως γραφει και λενε οτι πολλες ριψεις χαθηκανε οι τις κλεψανε αλλοι.
Γνωμη μου ειναι ουτε περιπτωση μια στο εκατομμυριο δεν εγινε κατι τετοιο.
Να κανω και μια ερωτηση και οποιος οι οποιοι επιθυμειτε και γνωριζεται και θελετε να πειτε την γνωμη σας
θα ηθελα να την διαβασω.
Υπαρχη περιπτωση ο χρυσος, δηλαδη οι χρυσες λιρες που ριξανε οι Αγγλοι να ειναι Ελληνικος χρυσος;;;
Μηπως ειναι η συνεχεια απο τον χρυσο που πηγανε Κρητη, μετα Αφρικη και μετα τον πειρανε να το φυλαξουνε οι Αγγλοι
και οταν ειπανε που ειναι ο χρυσος μας, οι Αγγλοι ειπανε σας ριξαμε εμεις......τονους και τονους...

Αλλη μια απορεια που εχω ειναι η εξης:
Τα 10 ατομα που βρηκανε νεκρα στο βερμιο και οπου αλλου στα βουνα και στις πλαγιες, σκοτωθηκανε απο ατυχημα, η ατυχημα
ειτανε να ειναι εκει σε αυτα τα μερη;;;
Άβαταρ μέλους
vetnm
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: 18 Απρ 2011, 10:31

Re: Χάρτης με τις τοποθεσίες του 2011 για τους χρυσοθήρες

Δημοσίευση από vetnm »

Αν κάποιος είχε πρόσβαση στην υπηρεσία που εκδίδει τις άδειες, που νομίζω είναι ξεχωριστή για κάθε νομό,αλλά σίγουρα θα υπάρχουν συγκεντρωτικά σε κάποιο φορέα, θα έκανε εύκολη την υλοποίηση της σκέψης σου.
Άβαταρ μέλους
vetnm
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: 18 Απρ 2011, 10:31

Re: Χάρτης με τις τοποθεσίες του 2011 για τους χρυσοθήρες

Δημοσίευση από vetnm »

Γράψε μας την ιστορία του Βερμίου
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Χάρτης με τις τοποθεσίες του 2011 για τους χρυσοθήρες

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Γιαννη πραγματι θα ητανε πολυ καλο και πολυ χρησημο, αλλα εγω εαν θα εκανα τετοιο χαρτη,
καθε μιας πιθανης αποκρυψης, θα εβαζα αλλες 3 και πανω ψευτικες σε αλλα μακρινα σημεια απο εκει,
γιατι αυτοι που δεν σεβονται τιποτε και ξερεις και ξερουμε τι σκεφτονται, δεν θα αφηνανε οχι σημαδι ορθιο,
αλλα τιποτε μα τιποτε.
Πριν περιπου 7 χρονια, στον καμπο που ημουνα, ειδα ενα αυτοκινητο νοικιασμενο απο την κερκυρα.
Οι πινακιδες οι καινουριες εχουνε αρχικα της καθε πολης.
Ητανε δυο Γερμανοι.Μου ειπανε Γκουτεν τακ. Πηγαινανε σιγα σιγα και για 2 ημερες κανανε κυκλους σε μια μικρη περιοχη.
Την δευτερη μερα χωρις να τους δω εγω, υποψιαζομαι οτι αυτοι βαλανε την φωτια στο σημειο εκει γιατι ειχε πολλα βατα.
Θελανε κατι να βρουνε που δεν το ειχανε βρει. Πιστευω πολυβολειο, γιατι οταν ρωτησα διαφορους μου ειπανε οτι εκει ειχε πολυβολειο.
απλως τωρα εδω και χρονια, οποιος ειχε το χωραφι το ισιωσε και δεν φαινεται τιποτε.
λιγο πιο μακρια υπαρχουνε τα ορυγματα τα φτιαχτα απο πετρες και αυτοι φυσικα τα ειδανε, για αυτο η φωτια αρχισε ακριβως απο εκει.
Να διευκρινησω πως οσους ρωτησα που γνωριζανε το μερος εκει, τους ρωτουσα, γιατι στην μεση στο ταδε χωραφι στο κεντρο χωρις σημαδι μπορει να εχει χρυσο κρυμενο;
Γνωστες της περιοχης απο χρονια και χρονια που γνωριζουνε και τα ορια του καθε χωραφιου δικου τους και αλλων χωριανων, μου απαντησαν ακριβως εκει υπηρχε πολυβολιο.
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Χάρτης με τις τοποθεσίες του 2011 για τους χρυσοθήρες

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Φιλε αν λες να γραψω εγω για ιστορια του Βερμιου δεν γνωριζω, απλα διαβασα το αρθρο που λεει πανω απο 10 ατομα βρηκανε
σκοτωμενους στις πλαγιες και σε σπηλιες του Βερμιου.
ΓΙΑΤΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: 23 Μάιος 2011, 17:39

Re: Χάρτης με τις τοποθεσίες του 2011 για τους χρυσοθήρες

Δημοσίευση από ΓΙΑΤΡΟΣ »

υπαρχει στο βερμιο πανω από την καστανια , καποιο αρχηγειο του πρωτου ανταρτικου ?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρυμμένοι θησαυροί στην ελλάδα”