Ψάχνουν για θησαυρό και λίρες στον Πόταμο Αλεξανδρούπολης

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με κρυμμένους θησαυρούς στον ελλαδικό χώρο.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Ψάχνουν για θησαυρό και λίρες στον Πόταμο Αλεξανδρούπολης

Δημοσίευση από admin »

Οι εικόνες που ακολουθούν είναι αποκαλυπτικές για το τι ακριβώς έχει συμβεί. Είναι προφανές ότι πριν λίγο καιρό άγνωστοι έσκαψαν με μεγάλο σκαπτικό μηχάνημα μια τεράστια λακούβα, διαστάσεων περίπου 3Χ3 και βάθους πάνω από δύο μέτρα, ψάχνοντας για θησαυρό.
Η τοποθεσία είναι στο εγκαταλελειμμένο χωριό Πόταμος της Αλεξανδρούπολης στο δρομάκι από τον Άγιο Γεώργιο προς το εκκλησάκι Άγιος Αθανάσιος, 10 μέτρα περίπου κάτω από το ιερό και στις ρίζες μιας ελιάς.
DSC01365.JPG
Μας είναι άγνωστο αν οι λίρες βρέθηκαν…. Και είναι πολύ δύσκολο να το διαπιστώσουμε. Πάντως η τεράστια λακούβα έμεινε εκεί για να δυναμώνει την πεποίθηση ότι κάπου εκεί ήταν-είναι θαμμένος μεγάλος θησαυρός…
Δεν θα μάθουμε ποτέ.

Πηγή: alexandroupolisnews.blogspot.gr, 07.10.2012
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
Hfaistos-69
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 19:45
Τοποθεσία: MΑΓΝΗΣΙΑ

Re: Ψάχνουν για θησαυρό και λίρες στον Πόταμο Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από Hfaistos-69 »

Καλά κάνανε μπράβο και μακάρι να τα βρήκαν !!!!!
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Ψάχνουν για θησαυρό και λίρες στον Πόταμο Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Θελω να γραψω και εγω την γνωμη μου. Πιστευω πως ο θησαυρος δεν βρεθηκε σε καμια περιπτωση. Ιδιως σε αυτο το μερος που σκαψανε τοσο βαθεια. Το εδαφος δειχνει πως ειναι πρωτη φορα σκαμενο στην φωτογραφια που βλεπουμε και πιστευω δεν εχουνε σκαψει τοσο βαθεια σε τετοιο σκληρο εδαφος να βαλουνε μεσα τον θησαυρο.
Ο λογος που επιχειρησανε να σκαψουνεμε σκαπτικο μηχανημα ειναι ειτε λαθος ραβδοσκοπικο με την σιγουρια ενως ραβδοσκοπου σαν και εμενα με 100% πιστη για 0 περιθωριο λαθους, χα χα, η με την ενδειξη καποιου μηχανηματος εμπιστοσυνης και σε τετοιο βαθος πιστευω πως θα εχει σχεση με κατι σαν OKM.
Να πω πως εγω δεν ειμαι κατοχος τετοιου μηχανηματος, 2 φορες που ετυχε να τα παινευουνε και να τα λενε τελεια, αποδειξανε πως ητανε μονον παιχνιδακια, παρα οτι τα ειχανε απολυτη εμπιστοσυνη και παρα του οτι ο ενας χειριστης ητανε ειδικος προγραματιστης και πολυ καλος γνωστης του μηχανιματος και του προγραμματος αναλυσης υπεδαφους.
Πιστευω πως εκει κοντα υπαρχη ο θησαυρος.
Δικαιωμα τους και ευθυνη αυτων που κανανε αυτην την κινηση και αυτο το σκαψιμο, αλλα τουλαχιστων δεν ριξανε πισω στην τρυπα το χωμα να μην γινεται επικυνδυνη.
Δυλαδη εαν καποιο βραδυ μεινουμε απο μπαταρια φακου να παμε φουντο πατω... μη χειροτερα.
Εχουνε δικαιο που μας λενε παρανομους και μας κακολογουνε! Χι χι χι..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρυμμένοι θησαυροί στην ελλάδα”