Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με κρυμμένους θησαυρούς στον κόσμο.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
manabellas
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 25 Φεβ 2009, 14:10
Τοποθεσία: περιοχη θεσσαλονικης

Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από manabellas »

Στη βοσνια υπαρχουν τρεις πυραμίδες και κάποιοι σύγχρονοι ιντιάνα τζοουνς αυτές τις μέρες έχουν πάρει την άδεια για να τις εξερευνήσουν.Ενας εξ αυτών ειναι γνωστός ενός φίλου μου ελληνοκροάτης.

http://www.wwsag.com/
πρώτα η πίστη,μετά η πατρίδα,μετά η οικογένεια,μετά οι φίλοι,μετά η ανθρωπότητα.
manabellas
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 25 Φεβ 2009, 14:10
Τοποθεσία: περιοχη θεσσαλονικης

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από manabellas »

Τι έγινε ρε παιδιά ? δεν πήρατε χαμπάρι ή δεν γνωρίζετε ξένες γλώσσες ?

Αυτο το θέμα ειναι ιδανικό για να περάσετε τις γιορτές σας με σασπενς και αδιαφορίσατε?

Για όσους φίλους δεν ξέρουν Γερμανικά τους λέω ότι μπορουν να επενδύσουν απο 50.000 ευρω και πάνω και να καρποθούν απο τα ευρετρα του αρχαιολογικού θησαυρού που θα δημοπρατηθουν απο τους οικους αξιολόγησης που θα πραγματοποιηθούν μετά.

Οχι τα προχειρα που έκανε ο Ελληνοαυστραλός!!! που μοιάζει η επιχείρηση του σαν πλανόδιος και αυτοι σαν πολυεθνική.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ Ο ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ
πρώτα η πίστη,μετά η πατρίδα,μετά η οικογένεια,μετά οι φίλοι,μετά η ανθρωπότητα.
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

manabellas ειναι απο τα καλυτερα ανεκδοτα που εχω ακουσει τωρα τελευταια.
Αν ειχα εγω 50.000 ευρω θα ημουν τρισευτυχισμενος.
Μου φαινεται εσυ παιζεις με το χρημα και μακαρι και σου ευχομαι να το απολαμβανεις,
αλλα για εμεναν τουλαχιστον ειναι ενα ποσο φσσσσσσ...
Φιλε μου τα χρηματα δεν ειναι να τα κανουμε χρηματα να περασουμε τον Οναση και οποιον αλλον.
Πριν λιγες μερες βρηκα στον δρομο ενα ατομο απο αλλο κρατος και ηρθε στα μερη που ζω,
μαζι με τον πατερα του που ειχε προβλημα με την καρδια του, και εναν θειο του.
Ειχανε μερες που προχωρουσανε μονον ποδαροδρομο, πεινασμενοι διψασμενοι και μου ζητησε
να του δωσω εαν εχω λιγα χρηματα.
Του ειπα ελα εδω και μπηκαμε σε ενα μινι μαρκετ.
Του γεμισα 1 σακουλιτσα κονσερβες, ψωμι νερο και κατι αλλα μικρογευματα και με ευχαριστουσε
και πηγε να μου φιλιση το χερι.
Φιλε μου manabellas, εκεινη τι στιγμη εκλαψα και τωρα
δακρυζω γιατι ειναι ατομα στην γη που δεν εχουνε ουτε για 1 μερα νερο
και εμεις τα εχουμε ολα, τα παντα και το πιο βασικο την υγεια μας!
Συγνωμη δεν θελω να σε προσβαλω, παρακαλουθω αυτα που γραφεις μαζι και οσα αλλα γραφουνε ολοι οι φιλοι μας,
και ξερω οτι εισαι πολυ καλος ανθρωπος για αυτο και σου γραφω.
Αν σε εβλεπα διαφορετικα ουτε καν θα διαβαζα οσα γραφεις, αλλα δεν θα σου εγραφα και τιποτε.
Επειδη ερχονται μερες χαρουμενες και γιορτινες επι της ευκαιριας σου ευχομαι ολοψυχα,
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΣΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ, και περιμενουμε να συνεχισεις να γραφεις
οτι εσυ νομιζεις και επιλεγεις καλο και για εμας μιας και μπορεις να μας γραφεις αυτα που γραφεις!
Σε ευχαριστουμε για τον χρονο σου.
Καλες γιορτες Κωστας.
manabellas
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 25 Φεβ 2009, 14:10
Τοποθεσία: περιοχη θεσσαλονικης

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από manabellas »

φίλε Κώστα Αναστασίου.
Δεν είμαι καλός άνθρωπος.Θέλω να πιστεύω όμως οτι ειμαι καλός χριστιανός.
οσον αφορα αυτους που ελεησες πολύ καλα έκανες,όμως μην ξεχνάς ότι δεν πρεπει να ξερει '''η αριστερα τι ποιεί η δεξιά

Με εκτιμιση.. χρήστος
πρώτα η πίστη,μετά η πατρίδα,μετά η οικογένεια,μετά οι φίλοι,μετά η ανθρωπότητα.
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Χρηστο την ξερω την παροιμια που λεει βλεπε ακου σωπα,
η αυτο που λεμε καλυτερα να μασας τσιχλα παρα να μιλας,
αυτο δεν θα το ηθελα ποτε για εμενα και για αυτον τον λογο σου εγραψα.
Επισης δεν δηλωνω οτι ειμαι καλος κανω καλες πραξεις και και...
Εγραψα την γνωμη μου σχετικα με τα χρηματα μεταξυ σοβαρου και αστειου και τιποτε αλλο.
Τωρα εαν θελεις να μου κανεις πιο λεπτομερες το οτι εισαι καλος Χριστιανος
και οχι καλος ανθρωπος δεν το καταλαβαινω δεν ειναι αλυσιδα το ενα με το αλλο;
Ασχετα με το εαν ειναι αλλο θρησκευμα καποιος και οχι Χριστιανος, δεν σημαινει οτι
δεν ειναι καλος, γιατι σε καθε εθνικοτητα και σε καθε θρησκεια, ειμαστε και καλοι και κακοι!
manabellas
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 25 Φεβ 2009, 14:10
Τοποθεσία: περιοχη θεσσαλονικης

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από manabellas »

κώστα ευχαρίστως θα εξηγήσω τι σημαίνει καλός άνθρωπος
υπαρχει ο καλός μηχανικός ,ο καλός αεροπόρος ,ο καλός ράφτης ,ο καλός γιατρός.
καλός άνθρωπος όμως ειναι κάτι γενικό και αόριστο.Βεβαια συνιθιζεται στο προφορικό λόγο να το λέμε όμως για κάποιον που γνωρίζει τις ένοιες και τη σύνταξη δε σημαίνει τίποτε.
Επίσης η λεξη Ανθρωπος υποδηλωνει μόνο την εξωτερική εμφάνιση και έτσι καλός άνθρωπος σημαίνει αυτός που έχει εξωτερική εμφανιση,δηλαδη ο ομορφος.
Και για να μην φυγουμε απο το θεμα που άνοιξα σου λεω ,πως ειναι η μεγαλύτρη ανασκαφή στην ευρώπη απο τη εποχή που ανασκάψαν την πυραμίδα του Χέοπα.
πρώτα η πίστη,μετά η πατρίδα,μετά η οικογένεια,μετά οι φίλοι,μετά η ανθρωπότητα.
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από admin »

Μια και ανακάλυψες το θέμα αυτό, δεν βάζεις και μια πρόχειρη μετάφραση. Πόσοι νομίζεις μπορούν να βρουν τρόπο να το μεταφράσουν ή να καταλάβουν απευθείας τι λέει;
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
manabellas
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 25 Φεβ 2009, 14:10
Τοποθεσία: περιοχη θεσσαλονικης

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από manabellas »

Μιλάει για πεντε πυραμίδες οι οποιες κατασκευάστηκαν πριν τις πυραμίδες της αιγύπτου ,με χιλάδες μετρα τουνελ και καλιτεχνικούς τάφους απο ένα πολιτισμο ευρωπαικό 30.000 παλιό ,ποιό παλαιό και απο τον αιγυπτιακό και ίσως απο τον Σουμεριακό.
απο τον καινουργιο χρόνο γίνονται πρές κόνφερανς
17/02/2011 Φρανκφρουρτη
18/02/2011 Μοναχο
19/02/2011 Στουτγκαρδη
20/02/2011 Κολονια
Η σημετοχή δηλωνεται μεσω EMAIL κοστιζει 120 ευρώ
εκει θα ενημερωθουν οι συμμετέχοντες για τις πρώτες έρευνες .
Εάν κάποιος επιθυμεί να γίνει χορηγός μπορεί να πληρώσει πανω απο 50000 ευρω και φυσικά συμμετέχει στα ευρετρα.
μπορει καποιος να παρει περισότερες πληροφορίες έαν επικοινωνισει μαζί τους.
πρώτα η πίστη,μετά η πατρίδα,μετά η οικογένεια,μετά οι φίλοι,μετά η ανθρωπότητα.
manabellas
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 25 Φεβ 2009, 14:10
Τοποθεσία: περιοχη θεσσαλονικης

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από manabellas »

Unser Team η ομαδα μας
Christo Makovec (Präsident des Verwaltungsrates) Προεδρος της οργανωσης
Sabrina Heimrich (Verwaltungsrätin) διευθύνουσα σύμβουλος
Dr. Osmanagic (Leiter Stiftung Archäologischer Park) διευθυντής αρχαιολογικής υπηρεσίας της περιοχής
Tomislav Zoric (Head of Operations ) αρχηγος της ανασκαφής
Detlef Gelfert (Marketing) προβολή διαφήμιση
Karl Heinrich Hoogeveen (Presse) υπευθυνος τύπου κσι συνεντευξεων

Οπως καταλαβενετε άριστη οργάνωση ,με δημιουργεία ιστιοσελίδας και περιορισμό στη αναγνωση των θεμάτων.
αμα συγκρίνουμε με το δικό μας ΕλληνοΑυστραλό μοιάζει με πλανόδιο μικροπωλητη.
Ειναι όμως και οι δυο επιχειρήσεις το ίδιο πραγμα ,δηλ ζήτησαν άδεια ανασκαφής και αυτοι. Αναλογα τα έσοδα που θα
προσκομίσουν θα προχωρήσουν σε βάθος ή οχι.
πρώτα η πίστη,μετά η πατρίδα,μετά η οικογένεια,μετά οι φίλοι,μετά η ανθρωπότητα.
asterioss

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από asterioss »

καλο και αυτο πες ασχετα με το τη θες να μας πεις εδω οτι του δινουμε τα χιλια ατομα απο εδω μεσα απο 50000 τι μπορει να βγαλει ρε συ ωστε να παρουμε μονο τα ευρετρα και ποσοι αλλοι απο αλλα κρατη και τα δικα τους κτλ μπας και θελουνε να ξαναχτισουνε την κροατια και εμεις η επενδυτες τους,,,, πλακα μας κανεις ρε φιλε χριστουγενιατικα και τοσα χρονια εχουν της πυραμιδες τωρα τους εκατσε???? λεμε τωρα
manabellas
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 25 Φεβ 2009, 14:10
Τοποθεσία: περιοχη θεσσαλονικης

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από manabellas »

!!! αστεριε δηλαδη θες να μας πεις οτι έχεις 50,000 ευρώ ?
πρώτα η πίστη,μετά η πατρίδα,μετά η οικογένεια,μετά οι φίλοι,μετά η ανθρωπότητα.
asterioss

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από asterioss »

εσυ που μας τα ζητας τι λες;;;;;
manabellas
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 25 Φεβ 2009, 14:10
Τοποθεσία: περιοχη θεσσαλονικης

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από manabellas »

εγώ στα ζητάω ? και αν στα ζητούσα ,ας μην τ'άδινες....
Μια καλύτερη ανάγνωση απο την αρχή θα έλεινε όποια παρεξήγηση πήγε να δημιουργηθεί.
πρώτα η πίστη,μετά η πατρίδα,μετά η οικογένεια,μετά οι φίλοι,μετά η ανθρωπότητα.
asterioss

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από asterioss »

Ρε συ δεν τα εχουμε με σενα χαχαχα αλλα εισε αποδεκτης λεμε τωρα επειδη εσυ το αναφερες ,,,,το πολυ πολυ θα γραψουν σε καμια ταφοπλακα το ονμα σου σαν σωσια τους και θα λενε ευγε μαμακα
asterioss

Re: Οι πυραμίδες της Βοσνίας

Δημοσίευση από asterioss »

Ρε συ δεν τα εχουμε με σενα χαχαχα αλλα εισε αποδεκτης λεμε τωρα επειδη εσυ το αναφερες ,,,,το πολυ πολυ θα γραψουν σε καμια πλακα το ονμα σου σαν σωσια τους και θα λενε ευγε του
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρυμμένοι θησαυροί στον κόσμο”