Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με το πεδίο ενδιαφέροντος μας, που δεν υπάγονται σε κάποια από τις υπάρχουσες κατηγορίες.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

archaiologos

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από archaiologos »

Kostas Anastasiou έγραψε: 20 Μάιος 2020, 06:44 apatsi οπως το βλέπει ο κάθε ένας από τήν πλευρά του.
Εσύ πιστεύεις αυτό.
Εγώ σκεφτομαι πώς αυτό τό κράτος που εσύ λές σωστό, έχει φάει δισσεκατομύρια στού Ολυμπιακους αγώνες, novartis, siemens, σέ αεροδρόμια, κρατικά έργα, δρόμους, λιμάνια, παραγγελίες στρατιωτικών καί πολεμικών υλικών καί δέν ξέρω τί άλλο, σιγά μήν νοιάζονται γιά έναν νόμο καί τό δίκαιο, αφού δέν τούς ενδιαφέρει κάν η Ελλάδα καί οι Ελληνες.
Εγώ έχω σκάψει στό βουνό πάνω από 15 φορές.
Οχι μόνον δέν είχα τήν σιγουριά ότι κάτι θά βρώ, αλλά καί ούτε 50 ευρώ νά διαθέσω,
Αλλωστε καί όταν είχα κάποιες φορές, έχω πληρώσει αρκετά ποσά άδικα στό Ελληνικό Δημόσιο.
Παράδειγμα πρώτο. Οταν γύρισα από τό εγωτερικό τό 1995 στήν Ελλάδα, τό αυτοκίνητο ήτανε στά χαρτιά λείαν ατελώς, αλλά πλήρωσα 713.000 δραχμές. Είχα καί δέν είπα όχι.
Τήν επόμενη χρονιά άνεργος, αφού είχα φέρει αυτοκίνητο 1600 κιβικών, έπρεπε νά δηλώσω 4.050.000 τέσσερα εκατομμύρια πενίντα χιλιάδες δραχμές. εισόδημα. Πώς νά τά δήλωνα πού ήμουν άνεργος, η μάλλον νά γράψω ότι ασχολήθηκα μέ τόν κάμπο καί μέ τό καλαμπόκι καί έβγαλα κέρδος μέ 12ωρα κάθε μέρα, 13ωρα ξενύχτια πότισμα καί μέ 7 στρεμματα φασόλια καρπούζια, ντομάτες, μπάμιες, έβγαλα 50.000 κέρδος, χωρίς νά υπολογίσω βενζίνες, μόνο τόν κόπο μου.
Αφού δέν δήλωσα τό ποσό, μού ήρθε πρόστιμο 419.000 δραχμές.
Δέν ήτανε δίκαιο γιά εμένα καί έκανα μερικά δικαστήρια.
Ομως επειδή μέ τό κράτος δέν τά βάζεις, τήν επόμενη χρονιά μετά τό τελικό δικαστήριο, πλήρωσα καί τόκους 479.000 δραχμές.
Τήν επόμενη χρονιά, όταν είχα αγοράσει απο Αθήνα εμπόρευμα νά πουλήσω στήν Θεσπρωτία, στό Αιγιο είχε 3πλό μπλόκο η Αστυνομία, Εφορεία, Αγορονομία.
Μού ζητήσανε τήν απόδειξη. Εγώ κάπου τήν έβαλα καί δέν τήν έβρισκα. Μού είπανε θά σου πάρουμε τίς πινακίδες όπως καί τίς πήραν καί πλήρωσα καί 600 ευρώ πρόστιμο.
Μάλιστα τούς χιλιοπαρακάλεσα νά μήν πάρουνε τίς πινακίδες, γιατί τό αυτοκίνητο ήτανε ενώς θείου μου και νά τούς έδινα τίς πινακίδες από τό ΙΧ τό δικό μου, αλλά αρνηθήκανε.
Ο θείος μου πού είχε τήν καλή θέληση νά μου τό δώσει τό αγροτικό, γιά ένα μήνα δέν μπορούσε νά τό κυκλοφορήσει χωρίς πινακίδες.
Τά γράφω αυτά, γιατί γίνονται τόσες αδικίες, αλλά τήν πληρώνουμε εμείς πού τά δεχόμαστε. Ας πάνε στήν Κρήτη, ας πάνε στούς Ρωμά, ας πάνε στά Ατομα πού έρχονται από Τουρκία παράνομα, η άς βάλουν δικαιοσύνη στούς κλέφτες τής Αθήνας πού είναι χωρίς χαρτιά καί κάνουν ληστίες καταστροφές καί φονους.
Πού έχω άδικο;
Ξεχασα να σου γράψω, οτι όλα τα χωριά στήν σειρά από Γαρδίκι Θεσπρωτίας, μέχρι Νεοχώρι, από τό 1992 μέχρι καί σήμερα καί όσο ζούμε, χωρίς νά ποτίζουμε πληρώνουμε πάγιο. Εγώ πληρώνω 385 ευρώ τόν χρόνο.
Ποιό είναι τό κράτος καί ποιά η δικαιωσύνη;

απο οτι βλεπεις φιλε κωστα...συμφωνη με τα λεγωμενα μασ και ο απατσι......απλα ειναι φιλοκυβερνητικος χα,,χα,χα πλακα κανω μην ο παρης σοβαρα φιλε απατσι.
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από apatsi »

Παίδες δεν είμαι φιλικυβερνητικός. Είμαι πατριώτης και ολιγον τί κοσμογυρισμένος -πάντα υπό κάποια ιδιότητα. Και δυστυχώς η ευτυχώς, αυτά συμβαίνουν σε όλα τα κράτη του κόσμου. Το μόνο που αλλάζει είναι η κλίμακα.
Επειδή αυτά που γράφεις Κωνσταντίνε
1. Είναι καταφανέστατο ότι όλες σου οι δουλειές είναι στο περίπου. Πάμε και βλέπουμε. Κι όταν κάθεται η στραβή, φταίει ο αστυνόμος, ο εφοριακός, ο τραπεζικός, ο υπουργός κλπ. Δεν είδα να γράψεις """Ναί, φταίω εγώ. Διότι δεν μελέτησα καλά τα πράγματα, διότι πήρα ρίσκα, διότι ασχολούμε με ένα επάγγελμα στο οποίο πρέπει να κλείσω συμφωνία με τον ""καλό καιρό"", αφού δεν μπορώ να επενδύσω σε ακριβό εξοπλισμό.
2. Αν κάτι με συγχίζει, είναι η ισοπέδωση των πάντων. Πχ, πάνε κάποιοι χρυσοθήρες μετεξελίσσονται σε αρχαιοκάπηλους, άρα όλοι οι χρυσοθήρες είναι αρχαιοκάπηλοι. Γράφηκε ότι κάποιος ΔΥ τα πήρε, άρα όλοι οι ΔΥ είναι κλέφτες . Κλασσικός αυριανισμός. Αν θυμάσαι την τακτική του Κουρή.
Απ' όσο κατάλαβα είσαι εκτός Ελλάδος. Να υποθέσω Γερμανία? Ωραία. Πές μου αν θα τολμούσες να κάνεις αυτά τα πράγματα εκεί, πχ να κυκλοφορείς με εμπόρευμα χωρίς το τιμολόγιο αγοράς, ή να του προτείνεις να πάρει τις δικές σου πινακίδες αντί για το όχημα που πιάστηκε η παράβαση. Μάλλον θα μας έγραφες από κάποιο κελί. Και θα πρέπει να ευχαριστείς αυτά τα παιδιά που δεν το προχώρησαν στα δικαστήρια να απολογείσαι για πράγματα πολύ σοβαρά έναντι οργάνων εν ώρα υπηρεσίας.
Με λίγα λόγια Κωνσταντίνε, επειδή όλοι μας παίρνουμε τα ρίσκα μας, τουλάχιστον αποδεχόμαστε την αλήθεια και προχωράμε όπως μπορεί ο καθένας.
Μιά συμβουλή από έναν διαδικτυακό φίλο. Πάντα θα ξεκινάς και θα καταλήγεις με το """φταίω εγώ"". Εμείς είμαστε αυτοί που εξουσιάζουμε τα γεγονότα. Όχι τ' αντίστροφο.
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

apatsi ο κάθε ένας μας έχει τήν δική του σκέψη, τίς δικές του αποφάσεις, τά δικά του όνειρα καί γενικά είμαστε όλοι μας διαφορετικόι.
Δέν θά διαφωνήσω στα σωστά πού έγραψες, όπως παράδειγμα Γερμανίας.
Νά σού γράψω ότι όταν Πλήρωσα ακόμη τότε πού ήτανε τό ντόιτσε μάρκ 5.95 παραπάνω. Πέντε ντόιτσε μαρκ καί 95 πφένικ στήν τελεκομ, μού στείλανε τσέκ 5.95 καί μού γραψανε πήγαινε σέ όποια τραπεζα θέλεις νά πάρεις τά χρήματα σου πίσω. Αυτός είναι απόλυτος σεβασμός.
Οταν έβλεπες αστυνομικό, παρα τήν πλήρες νομιμότητα, τόν φοβοσουν.
Αντρες γυναίκες εκπαίδευση τέλεια. Μία φορά, όταν αγόρσα ένα πιστόλι φωτοβολίδων γιά τόν πατέρα μου νά χαρεί λιγάκι γιά τίς αποκριές, μετά από λίγα μέτρα έξω από τό κατάστημα πού τό αγόρασα, ήτανε μία αστυνομικός πού τήν γνωριζα καί μιλούσαμε γιατί ήτανε φίλη ενώς συμπαίχτη μου καί χαιρετιθήκαμε. Είδε τήν σακούλα καί μάλλον θά κατάλαβε ότι καί ήταν από μαγαζί πού είχε καί όπλα καί μέ ρώτησε τί έχω.
Τής είπα έχω ένα πιστόλι καί ότι τό χρειάζεται ο πατέρας μου γιά τήν βάρκα του γιά SOS.
Ναλι δέν μπορείς νά παρανομίσεις στήν Γερμανία, εάν σκεφτείς τίς συνέπειες.
Ομως ισχύουν καί οί νόμοι καί ισχύει τό δίκαιο.
Οταν εγώ αγόρασα τό φορτίο στήν Αθήνα, έκοψα καί πλήρωσα κανονικά τιμολόγιο.
Οταν μάς σταματήσενε στό Αίγιο, τό έψαξα όλο τό αυτοκίνητο καί πιθανόν νά τό πήρε ο αέρας τό χαρτί, τήν απόδειξη πληρωμής γιά τήν εφορεία, δέν γράφω ψέματα.
Εγώ άλλο έγραψα παραπάνω στό προηγούμενο μου μήνυμα. Εγραψα, πώς όταν μία χώρα κυβερνήτε από ανθρώπους που τό μόνο που σκέφτονται είναι νά τρώνε, νά τρώνε νά τρώνε καί νά πετάζουν σέ όποιους τούς υποστηρίζουν καί τούς καλύπτουν καί δίνουν καί σέ αυτούς πού θά τούς καλύψουν καί όλα τά προβλήματα τού λαού δέν τούς ενδιαφέρει, πώς εγώ νά είμαι νόιμος σέ όλα μου, όταν δούλευα ατελείωτες ώρες καί όμως περίμενα νά πάρω κάποια χρήματα από τήν σύνταξη τού πατέρα μου.
Μία μέρα μού είχε πεί. Καλά δέν ντρέπεσε νά μού ζητάς χρήματα τέτοια ηλικία πού είσαι καί τέτοια ηλικία πού είμαι εγώ.
Τού απάντησα πατέρα, θέλω νά ξέρεις μπορώ νά βρώ πολλές δουλειές μέ πολλά χρήματα νά σού στέλνω εσένα καί τής μητέρας, αλλά όμως επειδή θέλω νά είμαι δίπλα σας επειδη σάς αγαπάω τόσο πολύ, δέν έχω άλλον πιό δικό μου ανθρωπο νά ζητήσω χρήματα...
Οταν ήτανε ακόμη τό Γερμανικό μάρκο, ας πούμε 1995, εγώ έπερνα 6.000 γερμανικα μάρκα τόν μήνα.
Πόσα έπερνε ένας εργάτης στήν Ελάδα τό 1995 που τό μάρκο είχε 175 δραχμες τότε;
Τόν Δεκέμβριο μέ τό δώρο είχα πάρει θυμάμαι τό ανώτερο 8.050 μάρκα. Πώς νά μήν ήμουν νόμιμος σέ όλα μου.
Πώς μπορείς σέ έναν κλέφτη συνέχεια νά είσαι καλός καί αυτός νά κλεβει καί εσύ νά τού λές θέλεις άλλα, αφού ο ίδιος εγώ δέν έχω γιά εμένα.
Δυστυχώς κοιμώμαστε πού ακόμη καί δέν ξυπνάμε, αλλά ας πάνε στήν Κρήτη νά πουλήσουν μαγκιά.
Οπως έγραψες τήν λέξη φταίω, ναί φταίω εγώ πού ξεκίνησα νά ψηφίζω 3 φορές Πασοκ καί μετά 2 φορές ΝΔ, αλλά δέν ξαναψηφίζω άλλο γιά νά μήν φταίω καί πέρνω καί άλλους στό λαιμό μου....
Νά είσαστε ποκαλά όλοι σας καί όλες.
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από apatsi »

Κωνσταντίνε, θα σου ζητήσω προκαταβολικά συγνώμη, αλλά διαφωνώ πλήρως και καθέτως με όσα γράφεις. Δηλαδή, με όσα προσπαθείς να δικαιολογήσεις τις όποιες """παρανομίες""σου ή έστω αβλεψίες σου. Προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου πρώτα για το πόσο καλή και χρυσή είναι η γερμανία εν αντιθέση με την κακίστρο την Ελλάδα. Σου εύχομαι να στεριώσεις εκεί , -αν δεν στέριωσες ήδη- και να μας επισκέπτεσαι μόνο για διακοπές, και χρυσοθηρία. Μιάς και όλα εδώ, είναι στραβά κι ανάποδα.
Φυσικά δεν θέλω να σου πώ γιατί έπαιρνες 6500 μάρκα. Ή μάλλον θα στο πώ.
Το 1967, η επάρατη χούντα ακύρωσε εν τη πράξει την εντολή των ΗΠΑ, (1962) περί παραχώρησης της Ελλάδος στην οικονομική ζώνη της Γερμανίας (δηλαδή οικονομικό προτεκτοράτο της), τότε το μάρκο από περίπου 7 δραχμές, έφτασε να κατρακυλήσει σε λιγότερο από 4,5, μέσα σε δυό χρόνια, γιατί εξάγαμε στη Γερμανία από πλυντήρια μέχρι οπλικά συστήματα. Και βέβαια αυτό δεν άρεσε καθόλου στη Γερμανία. Ξαφνικά λοιπόν η Ντώυτσε βέλε και όλο το πολιτικό σύστημα της έγιναν το πρώτο στήριγμα των απανταχού """αντιστασιακών του κώλου"". Μέχρι και γερμανίδες γυναίκες τους δώσανε. Ετσι προέκυψε και το δημιούργημά τους., το ΠΑΣΟΚ, αυτό που ψήφιζες τα πιό κρίσιμα χρόνια, της αποβιομηχάνισης .
Αυτό το κακό τσιμπούρι λοιπόν υπερασπίζεσαι. . Ξέρεις, αν και η Ελλάδα είχε κάποια περίσσια ..μύρια, θα ήταν χώρα με γαμώ τους γαλαντόμους πολιτικούς. Αλλά αυτούς τους διώξαμε, γιατί θέλαμε Γερμανία ρε παιδί μου.
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Τήν ιστορία τών πολιτικών δέν τήν έχω μάθει ούτε θέλω νά τήν μάθω.
Εκατομμύρια Ελληνες τήν ξέρουνε, τήν ξέρετε, αλλά τά ίδια γίνονται πάντα.
Ψήφισα 3 φορές Πασοκ, όχι γιατί τό πίστεψα, ήμουν ευκολόπιστος καί είμαι καί τώρα γιά κάτι καλύτερο
καί πιό πολύ σάν υποχρέωση μου σέ έναν θείο μου πού ήτανε μέλος.
Αλλιώς ούτε θά ψήφιζα κάν.
Ομως καί σήμερα καί χτες καί προχτές όλοι τους λένε τό θα τού Ανδρέα, τά λένε καλά, μάς τάζουν πολλά καί δέν γίνεται τίποτε από ότι λένε καί υποσχονται.
υγεία σέ όλους καί όλες!
Άβαταρ μέλους
nikolas33
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 27 Ιαν 2010, 21:23
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από nikolas33 »

Kostas Anastasiou έγραψε: 24 Μάιος 2020, 02:56 Τήν ιστορία τών πολιτικών δέν τήν έχω μάθει ούτε θέλω νά τήν μάθω.
Εκατομμύρια Ελληνες τήν ξέρουνε, τήν ξέρετε, αλλά τά ίδια γίνονται πάντα.
Ψήφισα 3 φορές Πασοκ, όχι γιατί τό πίστεψα, ήμουν ευκολόπιστος καί είμαι καί τώρα γιά κάτι καλύτερο
καί πιό πολύ σάν υποχρέωση μου σέ έναν θείο μου πού ήτανε μέλος.
Αλλιώς ούτε θά ψήφιζα κάν.
Ομως καί σήμερα καί χτες καί προχτές όλοι τους λένε τό θα τού Ανδρέα, τά λένε καλά, μάς τάζουν πολλά καί δέν γίνεται τίποτε από ότι λένε καί υποσχονται.
υγεία σέ όλους καί όλες!
Γινεσαι κουραστικος!!!Απλα σταματα να γραφεις!!
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Νικόλαε σέ ευχαριστώ πάρα πολύ γιά τήν συμβουλή σου.
Οσο ζούμε μαθαίνουμε.
Σιγα σιγά μεγαλωνω καί εγώ.
Δέν είσαι υποχρεωμένος νά διαβάζεις όσα εγώ γράφω.
Μόλις βλέπεις τό όνομα μου νά προσπερνάς όσα εγώ έχω γράψει.
Θα μπορούσα νά μήν σου απαντήσω.
Μάθε στήν ζωή σου νά κρατάς όσα εσύ νομίζεις καί θέλεις.
Νά σέβεσαι τόν κάθε έναν καί κάθε μία σάν μία μοναδικήροσωπηκότητα πού είναι καί είμαστε ο κάθε ένας μας, αλλιώς αν εσύ δέν σέβεσαι, τότε καί εσένα δέν θά σέ σέβονται.
Λυπάμαι πού είσαι τόσα χρόνια στό Coinsmania.
Τελικά ό μόνος λόγος πού θέλω νά μείνω στήν σελίδα, είναι ο μεγάλος σεβασμός πού έχω στήν σελίδα, τόν ιδιοκτήτη της σελίδας Γιάννη Μπαιμπάκη καί σέ κάποιους φίλους πού ειλικρινά σέβομαι καί εκτιμώ απεριόριστα καί δέν είναι πάνω από 10.
Ξέρεις είχα πατήσει φρένω γιά μεγάλο χρονικό διάστημα, γιατί είχα νιώσει ξανά τότε κάποιους μάγκες σάν εσένα νά μέ βλέπουν μικρό καί τίποτα.
Είπα θά συνεχίσω γιατί μού αρέσει η καλή παρέα που έχει σεβασμό καί όλα όσα θέλουμε.....
Ομως εγώ έφτασα στό τέλος τής ενόχλησης καί τού χρόνου που σάς τρώω.
Νά είσαστε όλοι σας πολύ καλά στήν υγεία καί πολύ καλό καλοκαίρι!
Άβαταρ μέλους
nikolas33
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 27 Ιαν 2010, 21:23
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από nikolas33 »

Kostas Anastasiou έγραψε: 24 Μάιος 2020, 22:18 Νικόλαε σέ ευχαριστώ πάρα πολύ γιά τήν συμβουλή σου.
Οσο ζούμε μαθαίνουμε.
Σιγα σιγά μεγαλωνω καί εγώ.
Δέν είσαι υποχρεωμένος νά διαβάζεις όσα εγώ γράφω.
Μόλις βλέπεις τό όνομα μου νά προσπερνάς όσα εγώ έχω γράψει.
Θα μπορούσα νά μήν σου απαντήσω.
Μάθε στήν ζωή σου νά κρατάς όσα εσύ νομίζεις καί θέλεις.
Νά σέβεσαι τόν κάθε έναν καί κάθε μία σάν μία μοναδικήροσωπηκότητα πού είναι καί είμαστε ο κάθε ένας μας, αλλιώς αν εσύ δέν σέβεσαι, τότε καί εσένα δέν θά σέ σέβονται.
Λυπάμαι πού είσαι τόσα χρόνια στό Coinsmania.
Τελικά ό μόνος λόγος πού θέλω νά μείνω στήν σελίδα, είναι ο μεγάλος σεβασμός πού έχω στήν σελίδα, τόν ιδιοκτήτη της σελίδας Γιάννη Μπαιμπάκη καί σέ κάποιους φίλους πού ειλικρινά σέβομαι καί εκτιμώ απεριόριστα καί δέν είναι πάνω από 10.
Ξέρεις είχα πατήσει φρένω γιά μεγάλο χρονικό διάστημα, γιατί είχα νιώσει ξανά τότε κάποιους μάγκες σάν εσένα νά μέ βλέπουν μικρό καί τίποτα.
Είπα θά συνεχίσω γιατί μού αρέσει η καλή παρέα που έχει σεβασμό καί όλα όσα θέλουμε.....
Ομως εγώ έφτασα στό τέλος τής ενόχλησης καί τού χρόνου που σάς τρώω.
Νά είσαστε όλοι σας πολύ καλά στήν υγεία καί πολύ καλό καλοκαίρι!
Ξανά έγινες κουραστικός....κάθε σου ανάρτηση μια ανούσια απάντηση (σε οποιαδήποτε θέμα)! Είσαι συνεχώς εκτός θέματος όπως πχ σε αυτό το θέμα που είναι για τον θάνατο των τεσσάρων ανδρών....
plavos
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 10:28
Τοποθεσία: Ιτεα -Φωκιδας

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από plavos »

Nik τούτο το σάιτ μας χωράει όλους...
ηφαιστος
Δημοσιεύσεις: 425
Εγγραφή: 12 Ιαν 2017, 17:21

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από ηφαιστος »

Ο σεβασμος ειναι ενα πραγμα που κερδιζεται , με το χρονο και με τις πραξεις , μ' αυτα που ο καθενας γραφει και το ηθος που εισπραττουμε απο τα γραφομενα του. Και στη συγκεκριμενη περιπτωση ο Kostas Anastasiou εχει καταφερει και εχει κερδισει το σεβασμο αν οχι ολων ,συντριπτικα των περισσοτερων εδω μεσα .Θεωρω οτι το coinsmania και τα μελη του μονο να κερδισουν εχουν απο ενα τετοιο ατομο που οχι μονο δεν προσβαλε και δεν μειωσε με τα γραφομενα του (εχω διαβασει σχεδον καθε θεμα που υπαρχει) ,αλλα κατεθετε καθε γνωση και παρατηρηση απο τις προσωπικες του εμπειριες με ειλικρινεια και αυθορμητισμο και το βασικοτερο χωρις ανταλλαγματα .
Μεσα απο τα νηματα του coins γνωρισαμε κατα καιρους ειδημονες με χαρτια με βουλες και σφραγιδες Εγγλεζων και Ανταρτων ,με γνωσεις στις ερμηνειες σημαδιων που οταν τους ρωτουσες κατι ,ο χρησμος της Πυθιας φανταζε απλος μπροστα στην απαντηση που με επαρση αλλα και μια δοση ανωτεροτητας συναμα, σου ''πεταγαν'' .Ω!!! αυτοι οι ειδημονες που σε κοιτανε απο εκει ψηλα εσενα που τολμησες να τους ζητησεις βοηθεια ....
Ναι φιλε nikolas33 αυτοι πραγματοι κουραζουν ,αυτοι δεν βοηθουν τους αλλους ,το εγω τους επιβεβαιωνουν μονο .Αυτους , τις ''ειδικες'' γνωσεις τους αλλα και τον θιασο που τους ακολουθει δεν τις χρειαζεται το coinsmania.Ο καθε ενας απο μας εχει και απο μια ικανοτητα αρκει να ψαξει να τη βρει και να την ''καλλιεργησει'' με καθημερινη ασκηση. Πρωτα απ' ολα ομως πρεπει να καλλιεργησει το ιδιο του το Εγω ,να το κανει ταπεινο σεμνο και δικαιο.
Πραγματα που στον διαδικτυακο φιλο Κωστα Αναστασιου υπαρχουν και περισσευουν και που οπως ειναι διαδικτυακα ετσι πιστευω οτι ειναι και στην κανονικη του ζωη.Δε θελω να κουρασω αλλο παρα μονο να συμπληρωσω κατι σ'αυτο που εγραψε το μελος plavos το σαιτ ολους τους'' καλους'' τους χωραει...
Φιλικα ηφαιστος!
Άβαταρ μέλους
night-scan
Administrators
Administrators
Δημοσιεύσεις: 3928
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 12:00
Τοποθεσία: ΑΙΤ/ΝΙΑ

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από night-scan »

Ο καθε ενας εχει δικαιωμα να γραφει καθαρα την προσωπικη του γνωμη-αποψη μεχρι εκει που να μην προσβαλει τον αλλον ή τους αλλους...στη συγκεκκριμμενη περιπτωση ο kostas εγραψε την γνωμη του και δεν προσβαλε κανεναν.
Επισης εχω να πω οτι ειναι ενα απο τα ποιο αξιολογα ατομα της σελιδας, για μενα τουλαχιστον, πολλα χρονια τωρα.
Ερπιστρυοφορα...............για αποτελεσματα χωρις ιδρωτα.
hobby
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 17 Φεβ 2007, 18:03

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από hobby »

ηφαιστος έγραψε: 25 Μάιος 2020, 20:03 Ο σεβασμος ειναι ενα πραγμα που κερδιζεται .......
Πραγματα που στον διαδικτυακο φιλο Κωστα Αναστασιου υπαρχουν και περισσευουν και που οπως ειναι διαδικτυακα ετσι πιστευω οτι ειναι και στην κανονικη του ζωη.Δε θελω να κουρασω αλλο παρα μονο να συμπληρωσω κατι σ'αυτο που εγραψε το μελος plavos το σαιτ ολους τους'' καλους'' τους χωραει...
Φιλικα ηφαιστος!
Μπραβο σου!!!! Δεν έχω τίποτα άλλο να πω.
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Γειά σας πρός όλους καί όλες σας.
Θέλω να σάς ευχαριστήσω πάρα πολύ, για τά παραπάνω μού νιώθετε γιά εμένα.
Τό ίδιο σεβασμό νιώθω ακριβώς καί γιά εσάς.
Θέλω νά κάνω μία διευκρίνηση, γιά τά παραπάνω πού έγραψα στό προηγούμενο μου κείμενο.

1) Είχα γράψει οτι
Λυπάμαι πού είσαι τόσα χρόνια στό Coinsmania.
Εννωούσα τόν Νικόλαο 33 καί δέν γράφω τό ότι είναι στό Coinsmania, αλλά νά είμαστε τόσα πολλά χρόνια μία παρέα καί νά νιώθει έτσι.
Η μάλλον νά γράψω δέν είναι σωστό νά τό γράφει, ας τό έχει γιά τόν εαυτό του τό συμπέρασμα καί τήν εικόνα γιά εμάς καί όχι νά μας δικάζει.

2) επίσης εγραψα
Τελικά ό μόνος λόγος πού θέλω νά μείνω στήν σελίδα, είναι ο μεγάλος σεβασμός πού έχω στήν σελίδα, τόν ιδιοκτήτη της σελίδας Γιάννη Μπαιμπάκη καί σέ κάποιους φίλους πού ειλικρινά σέβομαι καί εκτιμώ απεριόριστα καί δέν είναι πάνω από 10.
Αυτό που έγραψα τό εννοώ, χωρίς νά θέλω νά προσβάλω τούς 100νταδες, η 1000αδες άλλα μέλη τής σελίδας, πού φυσικά όχι δέν έχω δικαίωμα ότι είναι ασημαντοι, η ότι δέν είναι αξιόπιστοι, σωστοι, φερέγγυοι καί όλα τα άλλα θετικά.
Αφού ούτε κάν τούς γνωρίζω καί αναφέρωμε σέ άντρες καί γυναίκες.
Συγνώμη που τά γράφω όλα αυτά, αλλά συμβαίνουν όταν είμαστε σέ απόσταση καί ιδίως πίσω από έναν υπολογιστή καί δέν υπάρχει η δυνατότητα απευθείας επικοινωνίας πρόσωπο μέ πρόσωπο.
Η ζωή συνεχίζεται καί έχουμε πραγματικά ανάγκη μόνον καλά ευχάριστα καί θετικά γεγονότα, όπως καί πολύ καλή τύχη πρώτα γιά τήν υγεία καί τήν ασφάλεια μας καί όλα τά άλλα τά καταφέρνουμε, η τουλάχιστων τά προσπαθούμε.
SpyrosR
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: 12 Αύγ 2015, 16:54

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από SpyrosR »

Κώστα κανείς δεν σε βλέπει μικρό ή λίγο (δεν είσαι τίποτε από τα 2 άλλωστε), απλώς γράφεις ολόκληρα κατεβατά που ουδεμία σχέση έχουν με το θέμα στο οποίο απαντάς, σου απαντάνε άλλα μέλη με άσχετες επί του θέματος απαντήσεις και γίνεται ένας αχταρμάς.

Δεν σου είπε κανείς να μην γράφεις (και κανείς δεν έχει το δικαίωμα πλήν των Διαχειριστών) αλλά καλό θα ήταν όταν απαντάς, να απαντάς επί του θέματος και να μένεις εκεί και να μην χωρίζεται η απάντηση σου σε άλλες απαντήσεις που δεν αφορούν το θέμα στο οποίο απαντάς.

Αυτή είναι η δική μου τοποθέτηση και δεν χρειάζεται να την ασπαστείς, είναι απλά μια φιλική συμβουλή.
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Τέσσερις άνδρες νεκροί σε σπήλαιο στο Λουτράκι

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Σπυρο ο καθε ένας μας έχει έναν τροπο σκεψεως, μία διαφορετική μάθηση, έναν διαφορετικό τρόπο ζωής καί γενικά δέν σκεφτόμαστε τό ίδιο.
Ο λόγος που τό έγραψα εγώ παραπάνω, από τό πρώτο μέχρι τό τελευταίο μου κείμενο, αντιπροσωπεύει εμένα, τά όσα εγώ πιστεύω πώς ισχύουν καί γίνονται.
Τι εννοώ.
Εχεις ακούσει ποτέ στήν Ελλάδα δημόσια νά πουν μέ στοιχεία ότι βρέθηκε χρυσός, μέ εικόνες μέ ειδήσεις καί μέ ντοκουμέντα;
Εάν εσύ βρείς πραγματικά έναν θησαυρό καί πάς νά ζητήσεις άδεια νά σκάψεις καί δέν γράφω γιά κατοικημένες περιοχές καί περιοχές που μπορεί νά προκαλέσεις ζημειά, θά πάρεις άδεια εάν έχει θησαυρό.
Εαν ρωτάς τήν γνώμη μου σού γράφω αποκελιεται.
Λες νά μήν γνωρίζουν πού υπάρχουν θησαυροί στό χιλιοστό.
Τότε οι σαρώσεις απο αεροπλάνα ανα κυβέρνηση καί τόσο λεπτομερές σέ τόσο χαμηλό ύψος γιά πετρώματα καί πετρέλαια γίνονται η για σχεδια.
Σιγά μήν νοιαστήκανε αυτοί για τόν κόσμο.
Τά εγραψα τά παραπάνω, γιατί μας αναγκάζει νά είμαστε παράνομοι.
Η θέλεις να μας πείς ότι εσύ όταν πάς στήν εξοχή νά ψάξεις δέν έχεις σκαπάνι καί φτυάρι, η δέν έχεις σκάψει χωρίς άδεια.
Δέν θέλω απάντηση σε αυτό.
Βλέπω τόν εαυτό μου.
Δέν είμαστε ίδιοι καί ίσως νά μην τό κανεις καί νά είσαι νόμιμος, αλλά όμως τό σύστημα εμένα έτσι μέ εχει κάνει.
Δέν σου κρύβω ότι όταν άρχισα νά ασχολούμε μέ το κυνήγη θησαυρού, μόνο καί μόνο από προαίσθηση πήγα καί έσκαψα γιά ένα τετραγωνικό μέτρο καί βάθος 20 εκατοστά γιατί έτσι μού κόλησε στό μυαλό μου.
Εγώ έτσι τά έγραψα τά παραπάνω, γιατί άν μάς λέγανε ότι βρές τόν θησαυρό καί μετά δήλωσε τον, εγώ θά ήμουν νομιμότατος, μέ πολύ μεγάλη παρέα, μέ όλα τά μετρα ασφαλείας καί θά μού έφτανε ένα 2%.
Δέν υπερβάλο στό ποσοστό.
Ενα κιβώτιο εάν έβρισκα θά ητανε 30.000 ευρώ μαζεμένα. ποτέ δέν τά είχα τοσα μαζεμένα, μετά από 39 χρόνια δουλειάς καί 12ωρα καί 13ωρα καί Σαββάτα καί Κυριακές πάρα πολλές φορές, πόσο μάλλον από τύχη.
Αυτός είναι ο λόγος πού βγάζω ότι σκέφτομαι γιά εμένα καί τί ισχύει για τό άτομο μου.
Να είσαστε καλά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα της επικαιρότητας”