Απίστευτο! Έβγαλαν βόλτα τον σκύλο και βρήκαν χρυσά

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με το πεδίο ενδιαφέροντος μας, που δεν υπάγονται σε κάποια από τις υπάρχουσες κατηγορίες.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
anastasios104
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 09 Απρ 2010, 15:20
Τοποθεσία: Ελευσινα

Απίστευτο! Έβγαλαν βόλτα τον σκύλο και βρήκαν χρυσά

Δημοσίευση από anastasios104 »

Απίστευτο! Έβγαλαν βόλτα τον σκύλο και βρήκαν 1.427 χρυσά νομίσματα!

Είχαν αγοράσει πριν πολλά χρόνια το οικόπεδο, εκεί έχτισαν το σπίτι τους... αλλά ποτέ δεν φαντάστηκαν ότι ζούσαν πλάι σε έναν θαμμένο θησαυρό αξίας εκατομμυρίων!
Ο λόγος για ένα ζευγάρι από τη βόρεια Καλλιφόρνια των ΗΠΑ. Σύμφωνα με το δίκτυο ABC πρόκειται για ένα ζευγάρι μέσης ηλικίας που πριν λίγο καιρό έκαναν τη συνηθισμένη τους βόλτα στα όρια της ιδιόκτητης γης τους. Κάποια στιγμή, όπως περιγράφει ο σύμβουλος που πλέον έχουν προσλάβει, ο σκύλος άρχισε να ξεθάβει κάτι.

Αυτό το κάτι δεν ήταν παρά ένα χρυσό νόμισμα. Έσκαψαν και ανακάλυψαν συνολικά 1.427 νομίσματα που χρονολογούνται από το 1847ως το 1894 και τα οποία δεν είχαν τεθεί ποτέ σε κυκλοφορία.

Η αξία τους εκτιμάται κοντά στα 10 εκατομμύρια δολάρια, όμως το ζευγάρι, που θέλει να κρατήσει την ανωνυμία του, δεν σκοπεύει να αλλάξει και πολλά πράγματα στη ζωή του.

Όπως λένε δεν θέλουν ξαφνικά να βρεθούν αντιμέτωποι με λεφούσια από τύπου που θα ψάχνουν στη γη τους για χρυσό, ούτε φυσικά με κακοποιούς.

Έτσι θα κρατήσουν καλά κρυμμένη την ταυτότητά τους και για να βελτιώσουν τα οικονομικά τους θα πουλήσουν τα νομίσματα ή μέρος από αυτά στο amazon...


Πηγή : http://www.newsit.gr/default.php?pname= ... 6&catid=11
Άβαταρ μέλους
anastasios104
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 09 Απρ 2010, 15:20
Τοποθεσία: Ελευσινα

Re: Απίστευτο! Έβγαλαν βόλτα τον σκύλο και βρήκαν χρυσά

Δημοσίευση από anastasios104 »

μηπως να αγορασω σκυλο ?
discmen
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 11:53

Re: Απίστευτο! Έβγαλαν βόλτα τον σκύλο και βρήκαν χρυσά

Δημοσίευση από discmen »

αυτα μην τα ακουτε. ειναι σταχτη στα ματια για να μην ομολογησουν πως χρησιμοποιουν καποια τεχνολογια για εντοπισμο.

ειναι κατι σαν ενας υπιος τροπος να παρουσιασεις .ταχαμου την τυχαια ευρεση ενος θησαυρου.
nk2kostakis
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 26 Ιουν 2012, 14:30

Re: Απίστευτο! Έβγαλαν βόλτα τον σκύλο και βρήκαν χρυσά

Δημοσίευση από nk2kostakis »

http://www.theguardian.com/world/2014/f ... gold-coins εδώ θα δείτε και βιντεο με εικόνες από τον θησαυρό και τη συσκευασία του.
asterioss

Re: Απίστευτο! Έβγαλαν βόλτα τον σκύλο και βρήκαν χρυσά

Δημοσίευση από asterioss »

xa και οτι μπήκα να το γράψω!! Εμένα πάλι ο δικός μου σκύλος ο παμελιτος ,,, μας αφησε βεβαια χρονους αλλα μια μερα μου ειχε φερει ενα χιλιαρικο 2 πεντακοσαρικα και 3 κατοσταρικα !!!
Άβαταρ μέλους
vetnm
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: 18 Απρ 2011, 10:31

Re: Απίστευτο! Έβγαλαν βόλτα τον σκύλο και βρήκαν χρυσά

Δημοσίευση από vetnm »

viewtopic.php?f=83&t=8305

Εγώ το είχα ανοίξει το θέμα αλλά εσείς δεν του δώσατε σημασία :lol: :lol: :lol:
Πάντως ο δικός μου τη μια και μοναδική λίρα που έχω όπου και νατην βάλω την βρήσκει :lol: :lol: :lol:
Εκπαιδεύω σκύλους λιροκυνηγούς :lol: :lol: :lol:
asterioss

Re: Απίστευτο! Έβγαλαν βόλτα τον σκύλο και βρήκαν χρυσά

Δημοσίευση από asterioss »

Το θέμα είναι να βρίσκεις της πολλές την μια την βρίσκουν όλοι χαχαχαχα, να τον πας στο μπουντρουμι του λεωνιδα για εκπαίδευση !!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα της επικαιρότητας”