Δέντρα στην Ρωσία καταπίνουν εξοπλισμό από τον Β' ΠΠ

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με το πεδίο ενδιαφέροντος μας, που δεν υπάγονται σε κάποια από τις υπάρχουσες κατηγορίες.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Δέντρα στην Ρωσία καταπίνουν εξοπλισμό από τον Β' ΠΠ

Δημοσίευση από admin »

http://3otiko.blogspot.gr/2014/04/blog-post_19.html

Φανταστείτε αυτά τα δέντρα να βρίσκονταν στην Ελλάδα και να τα ανακάλυπταν θησαυροθήρες:
Έχεις μεγάλη δουλειά εκεί, Βάλε πλάτη στο φτυάρι και πες μου τι βλέπεις… :lol:
Άνοιξε την οβίδα, μέσα έχει κεχρί και καλοφάγοτα... :lol: :lol:
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
JIKER
Δημοσιεύσεις: 1175
Εγγραφή: 25 Απρ 2010, 22:46

Re: Δέντρα στην Ρωσία καταπίνουν εξοπλισμό από τον Β' ΠΠ

Δημοσίευση από JIKER »

μπραβο φιλε πολυ ωραιο :!: :!: :!: :!:
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Δέντρα στην Ρωσία καταπίνουν εξοπλισμό από τον Β' ΠΠ

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Μπορει να ειμαστε φαντασμενοι οτι εχει παντου θησαυρους, αλλα ομως δεν μπορει να αποκλησει καποιος πως σε αυτα τα σημεια που εχουνε βαλει τα αντικειμενα να υπαρχει πραγματικα κατι.
Δεν ειναι τυχαιο και δεν το εβαλε για παιχνιδι το κρανος ο αλλος σε ενα δεντρο μικρο.
Ουτε το φτυαρι, ουτε την χειροβομβιδα.
Ετσι πιστευω εγω.
Ισως καποιος να επαιζε και το σκεφτηκε ετσι και εμεις το σχολιαζουμε.
Ομως αυτο το παιχνιδι ειχε και εβαζε αντικειμενα στα δεντρα και μαλιστα αρκετα χρονια πριν...
Δεν νομιζω τοσα βιντεο που εχουμε δει ρωσσους να φτανουνε τα 2 και 3 μετρα να σκαβουνε μονον να βρουνε πολεμικο υλικο και οχι κατι σχετικο με χρυσο.
Γραφω εγω, τωρα τι ειναι αληθεια, δεν ξερω.
Εγω γραφω για Ελλαδα και δεν ξερω εαν εχει κατι, να γνωριζω για Ρωσσια, μαλλον θα πρεπει να εχω μαντικές ικανοτητες και δεν το εχω προσεξει.
Χα χα. Εχει πραμα και εκει πολυ!!! Μολις βγαλουμε τα δικα μας, παμε εκει.
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Re: Δέντρα στην Ρωσία καταπίνουν εξοπλισμό από τον Β' ΠΠ

Δημοσίευση από admin »

Κώστα αυτά δεν μπήκαν εκεί από κάποιου είδους καλλιτεχνικής διαστροφής. Καρφώθηκαν εκεί αφού εκσφενδονίστηκαν έπειτα από εκρήξεις βλημάτων βαρέων όπλων ή βομβών που έπεσαν από αεροπλάνα. Κάθε ένα από αυτά ανήκε σε κάποιον στρατιώτη που σκοτώθηκε από το συμβάν.
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Δέντρα στην Ρωσία καταπίνουν εξοπλισμό από τον Β' ΠΠ

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Γιαννη εγω το πηρα στην πλακα.
Δυστυχως απο χιλιαδες χρονια ο ανθρωπος το εχει στο αιμα του.
Καποιο ποσοστο ανθρωπων μαλλον να γραψω καλυτερα.
Ενω εχουνε συμβει τοσα μα τοσα πολλα, ειμαστε στο 2014 και οχι μονον δεν σταματησανε οι πολεμοι, αλλα συνεχεια οσο μπορουνε τους πυροδοτουνε...
Αυτοι που περνουνε αποφασεις για πολεμους και παιζουνε τα βρωμικα παιχνιδα τους, τα συμφεροντα τους και οτι αλλο βρισκεται πισω απο αυτα που κανουνε, εχουνε καλυμενη την πλατη τους που λεμε και
αλλοι ειναι αυτοι που την πληρωνουνε και εκατομμυρια και εκατομμυρια ζωες εχουνε χαθει και χανονται.
Δυστυχως ολα αυτα τα ανθρωπακια μεχρι τωρα απο παλια, ητανε η τελευταια τους φορα που ζουσανε.
Οσοι ειμαστε ειρινικοι,τα μαθαινουμε, τα ακουμε, μας πληγωνουνε ( ποσο μαλλον συγγνεις τους φιλους γνωστους των αδικοχαμενων ) ομως ειναι αδυνατον να σταματησουμε οσα γινονται και ηταν αδυνατον να σταματουσανε οσα ειχανε γινει, μας το εχει δειξει η ιστορια μεχρι τωρα και ακομη και σημερα, ειμαστε και ζουμε στο αγνωστο για το καθε αυριο, οχι μονον απο φυσιολογικης πλευρας, αλλα απο αυτα που αλλοι ετοιμαζουνε για εμας.

Κακως σχολιασα παραπανω ετσι τα αντικειμενα στα δεντρα, γιατι οντως αυτα δεν ειναι παιχνιδακια, πηρανε ανθρωπινες ζωες με ονειρα και θεληση για ζωη.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα της επικαιρότητας”