Πιερια, ωρα μηδεν

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με κρυμμένους θησαυρούς στον ελλαδικό χώρο.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
wolf 57
Δημοσιεύσεις: 1648
Εγγραφή: 11 Αύγ 2015, 01:48

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από wolf 57 »

charismatic έγραψε: 17 Ιαν 2018, 13:19 Ειναι χρησιμοι, και αυτος και καποιοι αλλοι.



Δεν ξέρω ποιους άλλους εννοείς....αλλά πάντως "αυτός" είναι εκτός συναγωνισμού.... :lol: :lol: :lol:

Υγ: Δεν φτουράς μπροστά του,σου λέω.....γιατί είναι "περασμένος" από όλα τα μηχανήματα,ξέρει τι ενεργειακό πεδίο έχει... Ξέρει τι αύρα έχει....Άσε που έχει και όλα τα χρώματα της ίριδος ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από charismatic »

Μαχαιρια τορνου με βιντι, απο ανακυκλωση ενος παλιου κοπτικου δισκου και ενος σουστοφυλλου.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
wolf 57
Δημοσιεύσεις: 1648
Εγγραφή: 11 Αύγ 2015, 01:48

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από wolf 57 »

Άντε πάλι τα ίδια....
Βλέπω έχεις φάει γερό κόλλημα με τις αυτοσχέδιες μανέλες ..... :lol: :lol: :lol: :lol:



Υγ 1: Ρε συ,τσάμπα τον χρόνο σου χαλάς να φτιάχνεις τέτοια πράγματα που είναι ευτελούς αξίας.....https://www.skroutz.gr/c/961/spare-part ... E%BF%CF%85

Υγ 2 : Αν τις χρησιμοποιείς ως μάρτυρες στις βέργες τότε πάω πάσο.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από charismatic »

Απλα
εχω ολοκληρωσει επιτυχως τις ιδιοκατασκευες στον χωρο της χρυσοθηριας και τωρα αισθανομαι αμηχανα και προσπαθω να βρω διεξοδο στην κεκτημενη μου ταχυτητα.
Loukilouk
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 30 Απρ 2017, 00:42

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από Loukilouk »

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι τυχαίο το όνομα που έχεις βάλει. Και μένα μου αρέσουν τα μηχανουργικά αλλά δεν έχω τόρνο και σκεφτόμουν να έπαιρνα έναν αν μπορούσα. Αλλά αξίζει για να κάνω το κέφι μου και καμιά δουλεια που και που δεν ξέρω.
Ο επιμένων νικά!!!
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από charismatic »

charismatic έγραψε: 04 Ιαν 2018, 17:55 Εικόνα

charismatic έγραψε: 04 Ιαν 2018, 21:33 Η εκτιμηση μου ειναι οτι, με τα (ΖΥ ΙΖ) με στελνει στην περιοχη και με τα (ΕΤΟC Aβ 5) μου περιγραφει το σημειο.

panasss έγραψε: 04 Ιαν 2018, 21:42 Ανάποδα τα λες το παρόν είναι στη δεύτερη παρένθεση το αβέβαιο μέλλον στη πρώτη!!!
charismatic έγραψε: 01 Φεβ 2018, 22:47 Ayapia ειχες δικιο, η αποθηκη απο του παπα τα χωραφια εχει παρθει (πρεπει να ηταν καπου εκει, στους κυκλους μου).
Εικόνα


Και αφου τα λεφτα εχουν παρθει, μπορω να σας πω οτι, η πλακα με τα σημαδια ειναι εντοιχισμενη εξωτερικα, επανω απο την κογχη του ιερου βηματος του κεντρικου Ναου του Καταφυγιου (βλ.φωτο).

Εικόνα

Με το αναγλυφο στην πλατη η αποθηκη ηταν 7 χιλιομετρα δεξια μας (κατα χ) και 7 χιλιομετρα μπροστα μας (κατα ψ), (ΖΥ ΙΖ), στην περιοχη ''παπα χωραφια''. Καπου εκει τα ηθελε και ο apatsi.
panasss

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από panasss »

Δεν ξέρω αν εκεί που σημείωσες υπήρξε δραστηριότητα?
Αλλά σίγουρα δεν είναι αυτό ο χώρος που έγινε η απόκρυψη υπάρχει χαρτί που το δίνει στην ευρύτερη περιοχή!!!
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από charismatic »

Ξερω εγω.
charismatic έγραψε: 01 Φεβ 2018, 23:27 ...
Από το χιονοδρομικό σε ακτίνα 2 με 3 χιλ δεν μου έδωσε κάποια άλλη θετική ένδειξη. Δεν μιλαμε για κολαουζα.
panasss

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από panasss »

Τώρα τα λες καλά!!!
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από apatsi »

Μερικες φορες ειναι απιστευτα οσα μπορει να κατεβασει μυαλο του χαρισματικου.
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από charismatic »

panasss έγραψε: 06 Φεβ 2018, 21:09 Τώρα τα λες καλά!!!
Το οτι στα Πιερια υπαρχει και αλλη ανταρτικη αποκρυψη με αλλα πραγματα, οχι λεφτα, οχι χρυσο, οχι αποθηκη, αυτο ειναι αληθεια αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα και ειναι αλλού καπου. Άλλου παπα ...
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από apatsi »

Σαρώνεις ξανασαρώνεις την οθόνη σου, τα αντιπαρασιτικά σου έχουν βγάλει κωλοφωτιές, αλλά δουλειές (συγκεντρωτικές)που περνάς από πάνω τους, δεν βλέπεις. Ακόμη και τις φ/νες. Ο panasss καταλαβαίνει τί λέω. Νομίζω πρέπει να αλλάξεις οθόνη. Ή εναλλακτικά, βέργες και αντιπαρασιτικά.
Όσο για την περιοχή που κύκλωσες, άστα να πάνε. Μάλλον δεν πήγες ούτε από απόσταση χιλιομέτρου εκεί.
Δεν θέλω να κακοκαρδιστούμε ρε χαρισματίκ, αλλά ραβδοσκοπία (σοβαρό πράγμα) από την οθόνη του Η/Υ με συνοδεία άλλων μπιχλιμπιδιών, δεν γίνεται.
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από charismatic »

Δεν θελω ν΄ακου ο,τι να 'ναι. Σε αλλο μερος των Πιεριων ειμουν και το καλοκαιρι με τον Βασιλη απο την Κατερινης. Ειναι κακο;! Και ο Βασιλης ειναι εκει!
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από apatsi »

Δεν είπα ότι είαι κακό. Λέω ότι το μέρος που αναφέρεσαι είναι φανερό ότι το ξέρεις από το google μόνο. Δεν το έχεις περπαστήσει, να δείς τί υπάρχει. Εκεί που κύκλωσες ουδέποτε υπήρξε κάτι. ότι υπάρξε και ότι υπάρχει είναι δυτικώτερα.
Και να θυμάσαι πάντα. Η ραβδοσκοπία είναι ένδειξη, όχι απόδειξη. Πόσο μάλλον η ηλεκτρονική.
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Πιερια, ωρα μηδεν

Δημοσίευση από charismatic »

Καλα κρασια. Ευτυχως δεν τις εχω καταστρεψει ολες τις φωτο και θα προσπαθησω να ανεβασω κατι ...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρυμμένοι θησαυροί στην ελλάδα”