Χρυσοθήρες όργωσαν τον Συνοικισμό Κορομηλιάς

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με κρυμμένους θησαυρούς στον ελλαδικό χώρο.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Απάντηση
agriniotis

Re: Χρυσοθήρες στον Κόζιακα

Δημοσίευση από agriniotis »

petertaz έγραψε:Ενταξει καποιοι εδω λενε οτι σηκωσανε 20 κιβωτια...αλλα ολα αυτα δεν μπορουν να αποδειχθουν..ειδικα οταν συνδιαζονται με σχολια του στυλ η ιδια ομαδα μαζευεται στην ταδε κομωπολη και ετοιμαζεται να σηκωσει κ αλλη δουλεια
πετρο αυτες τις ημερομηνιες στο σημειο αυτο ειταν δυσκολη η προσβαση δεν ειταν ευκολο να περιφερεσε μεσα στα βουνα καθε λιγα χιλιομετρα ειταν και πυροσβεστικο επανδρομενο μιπος ειδαν καποιο χαζο σκαψιμο και εγιναι ο οχλος..
Άβαταρ μέλους
petertaz
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 11:22
Τοποθεσία: ΤΡΙΚΑΛΑ
Επικοινωνία:

Re: Χρυσοθήρες στον Κόζιακα

Δημοσίευση από petertaz »

Δεν υπαρχουν πυρκαγιες στον κοζιακα γιατι το μισο δασος ειναι πανεπιστημιακο κ το αλλο μη κατοικησημο..υπαρχει ενα πυροσβεστικο στην αλλη πλευρα 20 χιλιομετρα αντιθετα που οι πυροσβεστες κοιμουνται στον ισκιο..φωτογραφιες υπαρχουν σε αλλο θεμα εδω..δεν θυμαμαι ακριβως ποιο..
IVAN4
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 13:35
Τοποθεσία: ΜΑΓΝΗΣΙΑ

στον Κόζιακα

Δημοσίευση από IVAN4 »

φίλε agriniotis για χάθηκες άρχισε και το κυνήγι τώρα σου εύχομαι να σου πάει καλά . σε ευχαριστώ για την βοήθεια που πρόσφερες σε ένα θέμα που είχα στο φόρουμ στο σημείο που μου είπες βρεθηκε κάτι ενα πολύγονο σαν ζάρι το εχω φώτο στο θέμα αν θες ριχτο μια ματια έχει βούλες επάνω.τώρα στο θεμα της διαβας εγω ρώτησα τον πετρο γιατί άκουσα πολα με τσάπα σκάψανε κόντεψαν να κρεμισουν το βουνο.νομίζω το λέγαν και σε εναν ραδιοφωνικό σταθμο για αυτο ρώτησα τον πετρο αν ξέρη κάτι πάντως κάτι βρήκαν .
psaxtiri
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 12 Ιαν 2007, 21:03

Re: Χρυσοθήρες στον Κόζιακα

Δημοσίευση από psaxtiri »

αυτα ειναι παραμυθια της χαλιμας, ο καθενας οτι του κατεβει λεει. ολοι ξερουν, και δεν ξερουν την τυφλα τους. μην ακουτε τα κουτσομπολια του καθενος.
IVAN4
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 13:35
Τοποθεσία: ΜΑΓΝΗΣΙΑ

Re: Χρυσοθήρες στον Κόζιακα

Δημοσίευση από IVAN4 »

φιλε psaxtiri αν και δεν γνωριζόμαστε σε θαυμάζω για της γνώσις και την ειλικρίνεια που έχεις σε ξέρη ένας φιλος μου πολύ καλά στο θεμα μας όμως βγω έμαθα οτι βρήκαν καταφύγιο αν είναι σίγουρο οπως λες δεν ξέρω μπορεί να είναι και παραμύθια πολα ακούγονται. πες μου κάτι έχεις ακούσει στον κοζιακα υπήρχαν μεταλλεία παλιά πολύ παλιά.
psaxtiri
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 12 Ιαν 2007, 21:03

Re: Χρυσοθήρες στον Κόζιακα

Δημοσίευση από psaxtiri »

απο οτι γραφεις εισαι απο την μαγνησια, καμια σχεση με τον κοζιακα. ψαχνεις κατι συγκεκριμενο??? το ενδιαφερον σου για εκει πανω, εχει να κανει με κατι που σε ενδιαφερει???
οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος, και οπου υπαρχει γουβα δεν σημαινει οτι τα πηρανε...



μετεφερα τα τελευταια ποστ εδω, μιας και αφορουν το συγκεκριμενο θεμα
IVAN4
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 13:35
Τοποθεσία: ΜΑΓΝΗΣΙΑ

Re: Χρυσοθήρες όργωσαν τον Συνοικισμό Κορομηλιάς

Δημοσίευση από IVAN4 »

psaxtiri συμφωνώ μαζί σου ότι λαμπει δεν ειναι χρυσος . αν μιλήσεις με τον jim θα σου πι για μένα κατάγομαι από χωριό του κοζιακα αλά μένω στο βολο αν περασης προς τα εδώ στο φιλο σου κ φιλο μου κερνάω τσιπουρο θα χαρώ πολύ να γνωριστούμε..
Άβαταρ μέλους
Κυριάκος
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 19 Μαρ 2007, 20:18

Re: Χρυσοθήρες στον Κόζιακα

Δημοσίευση από Κυριάκος »

petertaz έγραψε:η ιδια ομαδα μαζευεται στην ταδε κομωπολη και ετοιμαζεται να σηκωσει κ αλλη δουλεια

Μην τα μαρτυράς όλα ρε Λάκη... Παδιά βγήκαν 500 κομάτια φέτος στον κόζιακα, αλλά μακριά από το μέρος που λέτε. Και μην αρχίσετε τα αχ και τα βαχ. Όταν λέω βγήκαν βγήκαν.
Ο,τι ουκ έστιν ο πόλεμος και η πάλη προς αίμα και σάρκα αλλά προς τις σκοτεινές δυνάμεις (δαίμονες) του αιώνος τούτου...
IVAN4
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 13:35
Τοποθεσία: ΜΑΓΝΗΣΙΑ

Re: Χρυσοθήρες όργωσαν τον Συνοικισμό Κορομηλιάς

Δημοσίευση από IVAN4 »

αμαν βρε κυριακο μη μας ανάβεις φωτιες κ φάμε κ τον χειμώνα παρέα με της αρκούδες χάσαμε το καλοκαίρι τετοια λεγε κ μετά βλέπεις όλο σκαψίματα επάνω...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρυμμένοι θησαυροί στην ελλάδα”