Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Σε αυτή την περιοχή θα καταγράφουμε δημοσιεύσεις σχετικές με κρυμμένους θησαυρούς στον ελλαδικό χώρο.

Συντονιστές: Συνδιαχειριστές, Υπερσυντονιστές, Συντονιστές

Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Ανδρονικε σε ευχαριστουμε Πολυ για τα παραπανω που μας εγραψες.
Να σκεφτουμε πως 2,4 τοννοι χρυσου δεν ειναι λιγο για μια αποκρυψη,
Τοσες αποκρυψεις γινανε και σε διαφορετικα σημεια και ημερομηνιες...ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ...!!!

Ανδρονικε μεσα στο Coinsmania ειχα γραψει και εγω, πως οταν ειχα δει ενα ονειρο,
εναν ανταρτη να μου λεει στον υπνο μου,
ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΛΕΒΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ,
(ειχα κανει ανιχνευση πραγματικα σε ενα συγκεκριμενο μερος,
και οταν κοιμηθηκα ειδα, εκει που μαζευα χρυσες αλυσιδες σε αυτο το μερος
μου παρουσιαστηκε ενας ανταρτης σε ενα ασπρο αλογο και μου ειπε τα παραπανω.
Εγω του απαντησα δεν τα κλεβω τα βρηκα.)
Ειχα δει τοσο καθαρα το πρωσωπο του ανταρτη στον υπνο μου που μου εκανε εντυπωση...
Μετα απο αρκετο διαστημα πηγα στο ιδιο σημειο και ειχε σπασει μεγαλο κοματι στο συγκεκρυμενο
σημειο που ειχα καταληξει οτι υπαρχη αποκρυψη.
Οταν το λεει καποιος που το ενιωσε πραγματικα δεν φαινεται τοσο δυνατο και αληθινο, αλλα οταν
το ζεις ο ιδιος τοτε λες ναι υπαρχη αυτο το κατι πολυ αγνωστο....
Μου το θυμησανε αυτα που εγραψες παραπανω για την περιπτωση σας που
μας εγραψες για τις κατολησθησεις.
Σε ευχαριστουμε και παλι!!!
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Ανδρονικε θα ηθελα να σου γραψω κατι που σκεφτομαι.
Η γιαγια που ητανε γατονι οπως ειπες, μηπως ειχε καποιο αλλο σχεδιο να
τα παρει και ητανε για να τραβηξει την προσοχη ολων με αυτες τις ενεργειες που κανατε
εσεις;
Επισης πως φαινοτανε στην ομιλια και τι συμπερασμα εβγαλες εσυ, οταν αυτη φυλουσε
την ωρα της αποκρυψης ειχε οπτικη επαφη, η οτι της ειπανε οι αλλοι ειπε...;

Να σκεφτεις οτι αυτος που καθαρισε τους 2 το ειχε στο προγραμμα να κλεισει τα στοματα απο πρωτου
τις κρυψουνε, και φυσικα θα ητανε καλυτερα να μην γνωριζε και η κοπελα ανταρτισα( γιαγια).

Ανδρονικε δεν περιμενω καμια απαντηση απο εσενα, αλλα εχασες τοσα χρηματα, κοπο, και τοσο αγωνια...
Μακαρι να σου χρωσταει η τυχη σου και ας σου δωσει και πιο πολλα, αλλα και λιγοτερα!!!
Άβαταρ μέλους
antronikos
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2010, 02:16

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από antronikos »

συναδερφοι ,θα απαντησω σε ολα ,προτα στον σιλεδαρχη,,,,καλα εκανες και τα διορθοσες γιατι δεν τα παο και καλα με τα γραματα ,,,,,,,σε οτι ροτας για το ρεμα ,,,,τοτες το ρεμα ηταν 30 μετρα βαθη ,με τα χρονια μπαζοθυκε και οταν πιγαμε ηταν μονο 4 μετρα υψος ,που σημενη τα λεφτα ηταν 25 μ,βαθος ,,,,οσο για την αδεια ετσι ηξερα μεχρι το 2008 ,εχουν γινη πολα κονε ,δεν θα μπο σε λεπτομεριες τορα ,,,,,,,,,στην εροτηση αν προκιτε για την ιδια δουλια ,κτλ,φυσηκα και οχι ,,και ουτε υπαρχει αλλη εκει ,,,απλα αγγλοι αραξαν εκει για λιγες μερες αλοι χρονολογια αλο μηνα κτλ,και απο υποψια και μονο ψαχναν κτλ,,,,για αυτα που λεο εγω δεν εχουν ιδεα ακομα και σημερα ,,,,,,,,,,κοστα αναστασιου ,κοιτα η γυναικα κατα μαρτηριατης ηταν ακριβος απο πανο και φυσηκα τα ειδε ολα ,,,,,,,,,τελος για τον χαρησματικ,,,,,,,,,τη δεν καταλαβες ,απλο πραγμα ειναι ,το αυτοκινιτο το σταματησαν 200μ απο το γεφυρι ,δεν προχορουσε αλο,και την γουρνα που βρηκαν ηταν 40 μετρα μακρια απο το γεφυρι ,,,τορα οσο για το τσιπουρο κτλ,που λες ,δεν σε πιανο προφανος εκπεμπης σε αλη συχνοτητα ,ροτα προτα να μαθης τη σημενη αντρονικος και μιλας μαζι μου σε αλη φαση ,,,,,,τορα κοιτατε φιλοι μου ,,,,οτι θα πο μην το παρετε πος ειναι μαγκια ,,,,εχω τετοια εμπιρια σε αυτα τα θεμετα η δραση μου τεραστια ,το βιογραφικο μου ειναι οσο η βιβλιοθηκη της βουλης ,,,αυτο το λεω να καταλαβετε πος στη δουλια αυτοι δεν καναμε λαθος σε κανεναν τομεα,,,,απλα ειμασταν ατηχει δεν μας ηθελε ,,,,,,,επαναλαμβανο,,,,η γρια γατα ,,,τετραπερατι ,τοτες ειχε κρυψη πιο περα 500 λιρες και οταν παντρεμενη πλεον και ηταν φτοχοι,καπου το 1985 πιγε με τον αντρατης και της πιρε ,τορα ροτατε μιπος ηταν κολπο για αλους λογους της γριας κτλ,,μα φυσηκα οχι ,,πος το ξερω τοτες πουλησαν το σπιτη τους 100000ευρο για να εχουν χρηματα για της ανασκαφες κτλ,και σημερα σε νικιασμενο μενοι απο τοτε ο γιος της αγροτης φτοχος ,,σας λεω και παλι ,εχω μιληση πολες φορες τοτες με την οικογενια ,και ο αντρονικος δεν τροη μουσμουλα ,δεν ηπαρχει θεμα ασηζητηθη ,καραντη δουλια δεν υπαρχει τετοια δουλια στην ελαδα απο θεμα σιγουριας ,μονο καιμονο που σας το λεω εγω ,και που εγω ημουν η ψυχη του ολου κολπου ,φτανη τελος ,,ακομα ειναι εκει στα 30 μετρα βαθος ,να σημπληροσε και αλο ,θυμαμε ηταν καπου 20 ιουλιου που ξεκινησαμε και μας πιρε νοεμριος ,πολη δουλια να φανταστητε 2 τσαπες 4 χοματουργικα αυτοκινητα ,ξαφανησαμε ενα βουνο και φκιαξαμε ενα απλο πιο περα ,και εκει που ημασταν απο πανο κοντα στα λεφτα ,και τα πιαναμε πλεον με τα μηχανηματα ,κατολισθησε το βουνο ,απο 150 μετρα μακρια μεχρι και η ασφαλτος απο τον κεντρικο το δρομο κοπικε η συγκενονια για 2 μερες ,και επεσε ολο στο ρεμα στο σημιο της ανασκαφης ,πολη ηπαν πος ημουν η ετια να αρχηση και ο προτεργατης να γινη ο δρομος της εγναντιας οδου ,,
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από charismatic »

Καλεσμενο και Εγνατια;
Άβαταρ μέλους
antronikos
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2010, 02:16

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από antronikos »

γιανη κοιτα ,μην τα περνης καιτης μετρητης ολα ,οταν λεμε εγναντια κτλ,καπος ετσι με πιραζε ο αγρηνιοτης κτλ,
Άβαταρ μέλους
charismatic
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: 21 Ιαν 2007, 19:14
Τοποθεσία: Καϊλάρ σίτι
Επικοινωνία:

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από charismatic »

Γιαννη;
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από apatsi »

Γειά σου Ανδρόνικε, και στεναχωριόμουν που δεν έβλεπα γραπτά σου. Ξέρω για τη δουλειά, έχεις δίκιο, είναι όπως τα περιγράφεις, ο συνονόματός μου έχει και τη φωτό. Είναι ξεβράκωτα. Αλλά πού είναι?
Apatsi
Άβαταρ μέλους
antronikos
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2010, 02:16

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από antronikos »

apatsi ,πιος σηνονοματος ,,,,,,,,αν και δε σε ξερω εκτος και αν βγενης σε αλο φορουμ,με αλο ονομα ,,εμπας περιπτοση ,δεν ποληγραφω τορα τελευταια γιατι οπος καταλαβες δουλευω στα βουνα ,γιατι αμα παρη ο νοεμριος ,,,,θα εχω το χρονο να γραψω της καινουργες περιπετεις και φωτο τα ευριματα ,
Άβαταρ μέλους
antronikos
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2010, 02:16

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από antronikos »

και κατι ακομα εκει βρε ειναι που εσκαβα ,μες τη μεση του ρεματος 40 μετρα απο το γεφυρι προς κατηφορα μερια ,
Kostas Anastasiou
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: 14 Μάιος 2007, 22:34
Τοποθεσία: Θεσπρωτια

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από Kostas Anastasiou »

Ανδρονικε θα πω κατι που δεν ξερω εαν ισχυει και εσυ θα το ψαξεις καλυτερα.
Εαν χρησημοποιησεις μηχανιμα που κανει κατακορυφα τρυπες απο 90 εκατοστα
πλατος η 120 εκατοστα πλατους,
εννοω αυτα που κανουνε τρυπες και βαζουνε μετα τσιμεντοκολωνες υπογεια.
Θα μπορουσες να κανεις κατι η ειναι το εδαφος
χαλαρο;
Τωρα για το εαν υπαρχη χρημα για τα εξοδα η οχι εσυ ξερεις και ισως εαν ισχυει
πως μπορει να γινει η κατακορυφη επιχειρηση να
δεχτει ( με καποιο ποσοστο που εσεις θα του δωσετε εαν βγουνε) ο ιδιοκτητης τετοιου μηχανηματος.
Συγνωμη απο πλευρας μου που ειμαι στο θεμα σου και γραφω συνεχεια, απλα θελω να συμετεχω.
Χαιρετω ολους τους φιλους μου.
Κωστας.
apatsi
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 15:53

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από apatsi »

Από Chris φίλε. Εδώ με βλέπεις σαν Apatsi. Το συνονόματος αφορούσε τον πραγματικό Apatsi, το παλιό μου φιλαράκι. Την φωτό τη θυμάμαι, γιατί τη σχολιάζαμε με την έκφραση ξεβράκωτα, δηλαδή απλώς ριγμένα στο χώμα, όχι μέσα σε κιβώτια.
Apatsi
Άβαταρ μέλους
antronikos
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2010, 02:16

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από antronikos »

κωστα κοιτα να δεις,,χερομω που μιλο με συναδελφους σαν και εσενα με φαντασια ,,,οτι ειχα να δοσω στην δουλια αυτη το εδωσα ,εχει λιξη για μενα γιαυτο τα εβγαλα περιση στα φορουμ,ειναι πολυ δησκολη ,ειδηκα τοτες που πιραν χαμπαρι ,και οι κοματικοι ,κτλ,αν δεν υπηρχα εγω μεσα θα μας σταματαγαν στη μεση ,να καταλαβης ειχα να παω σπιτη μου 2 μηνες αν δεν σηνεχειζα θα γινονταν εκει εμφηλιος ,,,ειναι πολα τορα τη να σου λεω παντος εγω καλα τα καταφερα αλα δεν μας ηθελε η τυχη ,τη να πο ,,οι ψυχες τον σκοτομενον ,πολλα εμποδια ,,,και μολις τα εφτασα απο πανο αυτο που εγινε δεν γυναιτε ουτε στο σινεμα ,να βλεπης ενα βουνο ολοκλιρο να καταβενη με βουη ,,,και να καθετε απο πανο ,,τορα πιστευω πος δεν θα επιχηρηση αλλος να τα βγαλη απο εκει ,,και να το κανη ,οταν θα φταση η ορα με το καλο ,θα παρεμβουν αλοι και θα πουνε επ,αυτα τα λεφτα ανηκουν στο κομα ,κτλ,εγω μετα απο την τοτε επιχηρηση ,,ειχα βρη ανθροπο που διεθετε και πολυ χρημα και δικα του μηχανηματα τσαπες φορτηγα κτλ,,και οχι 30 μετρα βαθος αλα να εξαφανησουμε στα 500μετρα ολα τα βουνα κτλ,,και κολαη το θεμα ,σε αυτα που σου λεο ,το μονο καλο ειναι που τοτες δεν εφυγε το βουνο απο τον κοντηνο οικισμο με τα σπιτια
Άβαταρ μέλους
antronikos
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2010, 02:16

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από antronikos »

για σου βρε φιλε κρις ,,χαθηκες και χαθηκα και εγω ,τορα δουλευω ,ασεμε το χειμονα ,της ιστοριες και τα βιοματα ,
Άβαταρ μέλους
maggiver
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: 23 Φεβ 2007, 19:07
Τοποθεσία: Δυτική Αττική

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από maggiver »

charismatic έγραψε:Με τρεις σακουλες χορτο μεσα απο το ρεμα (στα100 μ απο την γεφυρα, στα 150 μ και στα 200 μ) μπορω να δω αν υπαρχουν λεφτα και που ειναι.
Κατι απο Bob Marley μου θυμηζει αυτο.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. Χωρις παρεξηγηση φιλε charismatic αλλα και λιγο χαβαλε δεν βλαπτει...
Άβαταρ μέλους
admin
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5815
Εγγραφή: 07 Ιαν 2007, 14:48
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Re: Ο Χαμένος Θησαυρός στο Καλεσμένο

Δημοσίευση από admin »

Χαρισματικέ, για να κάνουμε και λίγο πλάκα, με τέτοιες ικανότητες θα μπορούσες να ανοίξεις μια γραμμή για χρυσοθήρες. Κάτι σαν το παρακάτω:

Έχετε απογοητευτεί από τα σύγχρονα μηχανήματα, τους διάφορους λύτες και τα μέντιουμ που σας υπόσχονται αποτελέσματα στις αναζητήσεις σας για κρυμμένους θησαυρούς; Δώστε τέλος στην αβεβαιότητα που σας βασανίζει. Τώρα ήρθε ο ΤΗΛΕΧΡΥΣΟΘΗΡΑΣ. Ο ειδικός ραδικολόγος – χορταρολόγος θα μελετήσει για εσάς τα χόρτα που θα του στείλετε (κατά προτίμηση φρέσκα ραδίκια του βουνού καθαρισμένα και έτοιμα για την κατσαρόλα) και θα σας απαντήσει στο τηλέφωνο που θα του κάνετε αν υπάρχει εκεί που ψάχνετε χρυσός ή όχι. Βαδίστε με σίγουρα βήματα προς την επιτυχία.

Καλέστε τώρα. ΤΗΛΕΧΡΥΣΟΘΗΡΑΣ – 090……….
Χρέωση 1.2 ευρώ τα 10 δευτερόλεπτα, ελάχιστη χρέωση 15 λεπτά, από την goldenmedia!
Γιάννης Μπαϊμπάκης (SV1PIZ)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρυμμένοι θησαυροί στην ελλάδα”